‘Soylu’ya yakın olduğu iddia edilen Ebabil paylaşımları silip hesabını kapattı!

Yayın tarihi: 1 Ekim 2023 Pazar 4:01 pm - Güncelleme: 1 Ekim 2023 Pazar 4:01 pm

Ankara’da İçişleri Bakanlığı’na yönelik gerçekleştirilen terör saldırısı girişimi sonrası Süleyman Soylu ve Ali Yerlikaya ile ilgili tartışmalı paylaşımlar yapan trol grubu ‘Ebabil Hareketi, paylaşımlarını silip sosyal medya hesabını kapattı.

Ankara’da İçişleri Bakanlığı’na yönelik gerçekleştirilen bombalı terör saldırısı girişiminde 2 polis memuru yaralandı. Saldırıyla ilgili soruşturma başlatan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, konuyla ilgili yayın yasağı ve erişim engeli kararı aldı.

‘OPERASYON’ VURGUSU

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, saldırı sonrası yaptığı açıklamada bakanlığın son dönemde gerçekleştirdiği operasyonlara dikkat çekerek, “Terörle, onların iş birlikçileriyle, zehir tacirleriyle, çetelerle, organize suç örgütleriyle mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir” dedi.

İçişleri Bakanlığı’na terör saldırısı! Erişim engeli ve yayın yasağı

‘EBABİL’ SOYLU’YA SAHİP ÇIKIP YERLİKAYA’YI HEDEF ALDI

Süleyman Soylu’ya yakın olduğu iddia edilen ‘Ebabil Harekatı’ isimli trol grubu ise saldırının ‘güvenlik zafiyeti’ olduğunu belirterek Yerlikaya’yı hedef alan paylaşımlar yaptı.

Gazeteci Hande Fırat’ın paylaşımını alıntılayan Ebabil Harekatı, “İnanılmaz şeyler oluyor. ‘1 saate bu bombalı saldırının talimatını Soylu verdi’ diyecekler” mesajını paylaştı.

Sonrasında ise yine aynı hesaptan şu paylaşım yapıldı:

“Soylu’ya çay veren çaycıları tespit edip sürmekle çok meşgul olunca ülkenin tam merkezine, evinin önüne gelen teröristleri takip etmeyi ihmal ettiler. Son teröriste kadar öldürecekmiş, Yok valla, terörist kendi kendini patlattı, sana zahmet olmasın. Sen bakanlığa geri dön, Soylu’yla çalışmış bürokrat avına devam et”

HESABI KAPATTILAR

Tepkiler üzerine bir açıklama daha yapan Ebabil, paylaşımları silip hesabı kapattıklarını duyurdu.

Paylaşımda, şu ifadeler yer aldı:

“Bugün Ebabil Harekatı hesabından atılan tweet kabul edilemez! Bir çok arkadaşın admin olduğu bu hesap milletimizin ülkemizin ve devletimizin hassasiyetlerine sahiptir. Alçak terör saldırısı sebebiyle sosyal medyada bizi birbirimize düşürmeye çalışan fitnecilere alet olmak en son bizim işimizdir. Bunu asla kabul etmiyor ve Ebabil hareketinin sosyal medya hesabını kapatıyoruz. Allah fitneye fırsat vermesin.”

Ankara’daki terör saldırısının ardından siyasilerden mesajlar