Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Haber

Tepkiler Bakan Koca’ya söylem değiştirdi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın “Testi pozitif çıkan kişileri evine araçla bırakıyoruz. Temaslıların taramasını 15 saat içinde yapıyoruz” sözlerine çok sayıda yurttaş tepki gösterdi. Tepkilerin ardından Fahrettin Koca söyleminden geri adım attı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün paylaştığı mesajında, “Testi pozitif çıkan kişileri evine araçla bırakıyoruz. Temaslıların taramasını 15 saat içinde yapıyoruz. İzole edilen taşıyıcıyı arıyor, semptom gelişmişse 112 Acille hastaneye getiriyoruz. Bu sistem tüm illerde uygulanıyor. Dünyada böyle bir uygulama söz konusu değil” ifadelerini kullanmıştı.

Bakan Koca’nın “Pozitif çıkanları evine araçla bırakıyoruz” paylaşımına tepki yağdı

Koca’nın bu mesajı, özellikle koronavirüs hastalığını yaşamış ya da hastalığı kapmış bir yakını olan kişiler tepki göstermiş, böyle bir uygulamanın söz konusu olmadığını söylemişti.Koca, büyük tepki çeken sözlerinden bugün geri adım attı.

Kişisel Twitter hesabından aynı konuda bugün bir tweet daha atan Koca, şu ifadeleri kullandı:“Sağlık kuruluşuna gelen vatandaşımızın testi pozitif çıkmış ve hastanede yatmak yerine evde izole edilmesi gerekiyorsa, kendisinin evine araçla bırakılmasını son derece önemsiyoruz. Bunun başarıldığı iller var. İstenilen düzeyde başarı olmayan illerde de hedef budur.”

loading...