TELE1 canlı yayınında yeni seçim anketi! Altılı Masa’nın zaferi için oran verildi

Yayın tarihi: 24 Aralık 2022 Cumartesi 10:40 pm - Güncelleme: 24 Aralık 2022 Cumartesi 10:43 pm

MAK Araştırma Başkanı Mehmet Ali Kulat, Altılı Masa’nın anketlerde önde olduğunu, HDP’nin de desteğinin alınması durumunda 57-43’lük sonuçla cumhurbaşkanlığı seçimini kazanacağını söyledi.

TELE1’de Burçin Atılgan’ın sunduğu Gündem Özel programına katılan MAK Araştırma Başkanı Mehmet Ali Kulat, son seçim anketinin sonucunu paylaştı.

İttifakların oy oranlarını açıklayan Mehmet Ali Kulat, “Şu anda Cumhur İttifakı elimizdeki veriler açısından baktığımızda yüzde 40 bandında, Altılı Masa da yüzde 45 bandında kendini gösteriyor daha ziyade. Geri kalan 15 puanlık seçmen ise yaklaşık 10 puanı -belki bir puan eksik belki bir puan fazla- HDP’li seçmen, geri kalan üç-dört puan da diğer partiler dediğimiz minimal partilerde toplanıyor” ifadelerini kullandı.

ALTILI MASA’DA BİR SORUN YAŞANMAZSA…

Kulat, oy oranları doğrultusunda Altılı Masa’da herhangi bir sorun yaşanmaz ve HDP’nin desteği alınırsa farklı bir sonuçla 2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimleri’nin muhalefetin ortak adayı tarafından kazanılacağını öngördüğünü ifade etti.

Kulat, “Dolayısıyla HDP’nin de desteğini almasıyla birlikte -bunda Altılı Masa’nın aday belirlemesinde önemli bir formülasyondur aynı zamanda- bugün itibariyle bir seçim olması durumunda Altılı Masa bileşenleri eğer masada bir sorun yaşanmazsa, beraber hareket etme kabiliyetinde bir sorun yaşanmazsa -şu ana kadar böyle bir sorun görünmüyor- bu maç 57’ye 43 gibi 56’ya 44 gibi duruyor şu an itibarıyla” şeklinde konuştu.

İşte yılın son anketi! Millet İttifakı adayı açık ara kazanıyor