TELE 1’deki kritik gecede Eski AKP’li vekilin ‘Bülent Arınç’ iddiası!

23 Aralık 2021 Perşembe

Liberal Partisi eski Genel Başkanı Cem Toker, TELE 1’de eski AKP’li milletvekili Emin Şirin‘in “Ağır toplar DEVA ya da Gelecek Partisi’ne geçecek” iddiasını değerlendirdi. Toker, iddiayı doğruladı.

Eski AKP’li milletvekili Emin Şirin, TELE 1’de dikkat çeken bir iddiayı gündeme getirdi.  Şirin’in iddiasına göre AKP’de “Ağır toplar” DEVA Partisi’ne geçecek.  Şirin bu iddiası Liberal Partisi eski Genel Başkanı Cem Toker’e soruldu. Toker Bülent Atınç’ı işaret ederek şu ifadeleri kullandı:

“AKP’yi kuranlar Erbakan’ı satan insanlardır. AKP’nin baş aşağı gittiğini gören vekiller ‘Seçilebilecek miyim?’ telaşında. Yeni ittifaklar döneminde DEVA’nın Gelecek Partisi’nin ittifakla seçime girme imkanları da var. Saadet Partisi yüzde 1 oy ile milletvekili soktu. AKP’nin içindeki kilit isimler temelde ideolojik olarak farklılık göstermeyen isimler DEVA ya da Gelecek’e geçebilirler. Batan gemiyi terk etmektir bu ama benzeri bir gemiye binmektir.

AKP’den kopuşlar olabilir. AKP’de Arınç gibi kurucu isimlerin AKP’den ayrılması sürpriz olmaz. Emin Şirin’in ön görüsü beni şaşırtmaz.”

Emin Şirin: Ortadaki durum Cumhuriyet’in bekası için ciddi bir tehlikedir

Benzer Haberler