TBMM Başkanı Şentop’tan idam cezasına yeşil ışık!

29 Eylül 2020 Salı

TBMM Başkanı Şentop’tan idam cezasına yeşil ışık!

TBMM Başkanı Mustafa Şentop gündeme dair açıklamalarda bulundu. Şentop, ‘Taammüden adam öldürme suçları, küçüklere, kadınlara karşı işlenen cinsel suçlarla ilgili idam cezasının düşünülebileceği kanaatindeyim’ dedi.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, “Taammüden adam öldürme suçları, küçüklere, kadınlara karşı işlenen cinsel suçlarla ilgili idam cezasının düşünülebileceği kanaatindeyim.” dedi.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop’tan ‘idam’ çıkışı

‘YENİ İÇTÜZÜK TARTIŞILMALIDIR’

Şentop, “Türkiye, bir hükümet sistemi değişikliği gerçekleştirdi. Bunun gereği olan bazı alt düzenlemelerin yapılması gerekir. Siyasi Partiler, seçim kanunları, içtüzük değişiklikleri, hatta yeni içtüzük tartışılmalıdır. Bu dönemde, özellikle 2023’e kadar bu düzenlemelerin yapılması gerektiğini düşünüyorum.” diye konuştu.

ŞENTOP ÇAĞRIDA BULUNMUŞTU

Daha önce de MHP lideri Bahçeli’nin yaptığı ‘idam’ çağrısı için Şentop “Çok sınırlı olarak belli suçlara mahsus olmak üzere idam cezasının bulunması gerektiği kanaatindeyim. Bunlardan bir tanesi eski tabirle teamülden, tasarlayarak adam öldürme, vahşice insan öldürme suçları bir de küçük çocuklara karşı işlenen cinsel suçlar çerçevesinde sadece bunlarla sınırlı olmak kaydıyla idam cezasının olması gerektiğini düşünenlerden birisiyim” açıklamasına bulunmuştu.

Benzer Haberler