Tatil hayal oluyor! Sezonda yüzde 100 artış beklentisi

10 Şubat 2022 Perşembe

Tatil hayal oluyor! Sezonda yüzde 100 artış beklentisi

İç turizmde bu yıl ortalamada yüzde 40-50 fiyat artışı yaşanacağı sezona geçişte bu artışın yüzde 100’e varacağı söylendi.

Jolly CEO’su Mert Vardar, iç turizmdeki fiyat artışına ilişkin konuştu. Dünyanın önde gelen turizm fuarlarından EMITT’te düzenlenen Jolly basın toplantısında değerlendirmelerde bulunan Mert Vardar, Kasım ayında başlayan erken rezervasyon döneminde öngördüklerinin üzerinde bir talep aldıklarını belirtti. Vardar, “Kasım-Aralık-Ocak’ta kişi sayısı olarak bütçemizin üzerinde talep var, çok ciddi satış alıyoruz. Kontenjan sıkıntısı oluşacağı için fiyatların daha da artacağı bir sezon olabilir” dedi.

“BAZI OTELLERDE YÜZDE 100’LERE VARAN ARTIŞ BEKLİYORUZ”

Reuters’ın aktardığına göre Vardar, erken rezervasyon dönemi öncesinde fiyat artışlarının yüzde 25-30 seviyesinde olacağını öngördüklerini ancak enerji başta olmak üzere çeşitli kalemlerdeki zamların ardından otellerin alım gücünde yaşanan düşüş nedeniyle fiyat artışlarının da çok daha yüksek gerçekleşeceğini söyledi.

Vardar, “2022 ortalaması olarak yüzde 40-50 arası sepet artışı söz konusu olacak. Bizim yüzde 46 ortalama sepet artışı hedefimiz var. Ama erken rezervasyon döneminin bitiminde şu anki fiyatlardan yüzde 100 artış olabilir. En az yüzde 40 ama bazı otellerde yüzde 100’lere varan artış bekliyoruz. Sezonda en az yüzde 60-100 arası daha pahalıya satış olacak” ifadelerini kullandı.

Nevşehir’deki elektrik zammı protestosunda faturalar yakıldı

 

 

Benzer Haberler