Tartışmalara dahil oldu! AKP Sözcüsü Çelik’ten Adana Demirspor açıklaması

5 Mayıs 2021 Çarşamba

AKP Sözcüsü Ömer Çelik,  Adana Demirspor’un ‘bütün iftiralara rağmen iyi oynayarak bu başarıları elde ettiğini’ söyledi. Çelik, “Dışarıdan atılan bütün iftiralara rağmen Adana Demirspor iyi oynayarak bu başarıları elde ediyor. İyi futbol oynuyor, futbolun en iyisini oynuyor ve şampiyonluğu güzel bir şekilde hak ediyor” ifadesini kullandı.

Çelik, görüntülü mesajında, Adana Demirspor’un mutlu sona ulaşmasına sadece bir maçının kaldığını belirtti. Şimdiye kadar teknik heyetin ve oyuncuların büyük başarı sergilediğini ve şampiyonluğa iyice yaklaşıldığını ifade eden Çelik, şöyle konuştu:

“Şimdi hepimizin Adana Demirspor’umuza var gücümüzle destek çıkma, moral verme, daha da cesaretlendirme, daha da teşvik etme zamanımız. Adana Demirspor’umuzu şampiyon olarak görme zamanımız geldi, yılların özlemi sona erecek ve Adana Demirspor inşallah şampiyon olacak. Nereden biliyoruz? Şimdiye kadar iyi oynadı, gayet iyi oynuyor, bileğinin hakkıyla maç kazanıyor, gayet iyi performans gösteriyor, gayet güçlü bir şekilde oynuyor. Dışarıdan atılan bütün iftiralara rağmen Adana Demirspor iyi oynayarak bu başarıları elde ediyor. İyi futbol oynuyor, futbolun en iyisini oynuyor ve şampiyonluğu güzel bir şekilde hak ediyor.

İLGİLİ HABER | Kısıtlamada stat doldu! Başkan, Soylu’nun oğlunu işaret edince suç duyurusu gecikmedi

Kısıtlamada stat doldu! Başkan, Soylu’nun oğlunu işaret edince suç duyurusu gecikmedi

“Herkesten mavi-lacivertlilere desteğini göstermesini isteyen Çelik, “Futbolcularımızı cesaretlendirmemiz, futbolcularımıza moral vermemiz, teknik heyetimize sahip çıkmamız lazım. Bir maça sayılı günler kaldı, hep beraber balkonlarımıza Adana Demirspor bayrağı asalım, arabalarımıza Adana Demirspor bayrağı asalım. Bütün bir şehri Adana Demirspor ile boyayalım ve Adana Demirspor’a en güçlü desteğimizi şampiyonluk yolunda verelim.” ifadesini kullandı.

‘ŞİKE AÇIKLAMASI’

Giresunspor ve Adana Demirspor ile TFF 1. Lig’de şampiyonluk mücadelesi veren Samsunspor’da Başkan Yüksel Yıldırım, geçen haftalarda yaptığı açıklamada rakiplerini ‘şike’ yapmakla suçlamıştı.

Yıldırım, açıklamasında “İspatla deseler yapamam ama Tuzlaspor maçında prim geldi. Tuzlaspor’un normal şartlar altında verdiği prim 7 bin TL’dir. 7 bin 1 TL olmamıştır. Bunu Taner Taşkın Hoca ile de kontrol edebilirsiniz. Bizim maç öncesi de 25 bin TL galibiyet veya beraberlik primi açıklıyorlar. Ondan sonraki oynadığımız maç Balıkesirspor. Onlara da bize karşı alacağı puan ve puanlar karşılığı 30 bin TL prim açıklanıyor. O da olmadı. Menemenspor’a da 30 bin TL. O maçın ardından Menemenspor başkanı TFF’ye yazı yazıyor” dedi.

Benzer Haberler