Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Haber

Tarikat üyesi baba çocuğuna yıllarca cinsel istismarda bulundu

Konya’da 13 yaşındaki çocuğuna yıllarca cinsel istismarda bulunan tarikat üyesi babanın, başka çocuklara da cinsel saldırıda bulunduğu iddia edildi.

Konya’da tarikat üyesi bir baba 13 yaşındaki çocuğunu yıllar boyunca cinsel istismara maruz bıraktı. Olay çocuğun durumu annesine anlatması üzerine ortaya çıktı. İstismarcı baba tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Çocuğunu istismar eden tarikat üyesi şahsın diğer 5 çocuğuna cinsel saldırıda bulunup bulunmadığı tespit edilemezken, yaşadığı bölgede başka çocuklara da cinsel saldırıda bulunduğu iddia ediliyor.

Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği’nin üstlendiği dava 29 Eylül’de görülecek. Artı TV’de Erk Acarer’e konuk olan Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği Başkanı Müjde Tozbey Erden, istismar olayına ilişkin şunları söyledi:

”Malesef ki tüm ailenin tarikat üyesi olduğu bir dosya. Bana kendi çocukları üzerinde bazı cinsel eylemler gerçekleştiriyor.

“ÇOCUĞUN CİNSEL İSTİSMARA UĞRADIĞI İSPATLANDI”

Bir diğer çocukların istismara maruz kalıp kalmadığını ispatlayamadık ancak bir çocuk ispatlanmış durumda. Konya Cumhuriyet Savcılığı bu konuda geri adım atmadı. Bizlerin de mücadelesiyle birlikte hızlı bir iddianame hazırlandı. Baba tutuklu. En ağır cezayı alması için de çaba sarf edeceğiz.

“TARİKAT ÜYELERİ OLAYI SAKLAMIŞ”

Burada önemli olan babanın daha önce de başka çocuk istismarı eylemleri gerçekleştirdiğine dair çok fazla duyumumuz var. Ancak bulunduğu ortam, komşuları, üyesi olduğu tarikat üyeleri durumu o kadar iyi saklamışlar ki daha önce ne yazık ki kamuoyuna yansımadı.”

 

loading...