Tarih yazdık! Anadolu Efes Euroleague şampiyonu

30 Mayıs 2021 Pazar

Tarih yazdık! Anadolu Efes Euroleague şampiyonu

Anadolu Efes, THY Euroleague şampiyonluk maçında Barcelona ile karşı karşıya geldi.  1. periyotu Barcelona 22 – 15 Anadolu Efes, 2. periyotu, Barcelona 36 – 39 Anadolu Efes 3. periyotu, Barcelona 58 – 65 Anadolu Efes skorları olan maç Barcelona 81 – 86 Anadolu Efes skorla sona erdi. Anadolu Efes Euroleague şampiyonu oldu. Ergin Ataman Euroleague şampiyonu olan ilk Türk koç olma unvanına sahip oldu

Almanya’nın Köln kentinin ev sahipliği yaptığı Final-Four organizasyonunun şampiyonluk müsabakasında İspanyol temsilcisi Barcelona’yı 86-81 yenen Anadolu Efes, tarihinde ilk kez THY Euroleague’de şampiyonluğa ulaştı.

Anadolu Efes, Fenerbahçe’nin ardından THY Euroleague’de şampiyonluğa ulaşan ikinci Türk takımı oldu.

25 YIL SONRA İKİNCİ AVRUPA KUPASI

Anadolu Efes, Avrupa kupalarında 25 yıl sonra ikinci şampiyonluğunu yaşadı.

Lacivert-beyazlı takım, 1996 yılında Türk basketbol tarihinin ilk Avrupa kupasını elde etmişti. Başantrenör Aydın Örs yönetimindeki Anadolu Efes, 1996’da Avrupa Radivoj Koraç Kupası’nı kazanarak büyük bir başarıya imza atmıştı.

EN BÜYÜK KUPA ANADOLU EFES’İN!

Ergin Ataman’ın başantrenörlüğünü yaptığı lacivert-beyazlılar, 25 yıl sonra bu kez Avrupa’nın kulüpler düzeyindeki en büyük kupasını kazanma başarısı gösterdi.

Anadolu Efes uzatmalarda kazandı

Benzer Haberler