Tarantino: Çocukken anneme ‘Başarılı olduğumda sana tek kuruş yok’ demiştim

9 Ağustos 2021 Pazartesi

Ünlü yönetmen Quentin Tarantino, çocukken yazarlık hayallerine destek vermeyen annesine, “başarılı olduğunda tek kuruş vermeyeceğini” söylediğini anlattı. Tarantino, bugüne kadar sözünün arkasında durduğunu belirtti.

Brian Koppelman’ın The Moment adlı podcastine katılan Quentin Tarantino, yazma serüvenini anlattı. Independent’in haberine göre, okulda daima zorlandığını anlatan yetenekli yönetmen, annesinin de bunu kabullenmekte hep güçlük çektiğini söyledi. Tarantino, okulda hikaye yazdığı için başı derde girdiğinde annesinin kendisine alaycı ve kızgın şekilde verdiği tepkiyi şöyle anlattı:

“Sürekli söylenip duruyordu. Sonra attığı tiradın ortasında ‘Bu arada, şu yürüttüğün ‘küçük yazarlık kariyeri’ var ya?’ Tabii, parmaklarıyla havada tırnak işareti falan yaparak söylüyordu bunları, ‘Bu saçmalığa bir son veriyorsun!’ dedi.”

Ünlü yönetmen bunu duyduğunda kendi kendine “Pekala, hanımefendi. Başarılı bir yazar olduğumda, tek bir kuruş bile görmeyeceksin. Sana alınan bir ev olmayacak. Çıkabileceğin tatiller olmayacak” dediğini söyledi.

Benzer Haberler