Tanju Özcan’dan Gergerlioğlu ve 5 isme suç duyurusu

14 Mart 2022 Pazartesi

Tanju Özcan’dan Gergerlioğlu ve 5 isme suç duyurusu

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, HDP’liler Ömer Faruk Gergerlioğlu, Ali Kenanoğlu, Cesim Soylu ile Kemal Özkiraz, Veli Saçılık ve Hilal Nesrin hakkında suç duyurusunda bulundu.

Bolu Belediye Başkanı CHP’li Tanju Özcan, kendisini kadın personeli Selahattin Demirtaş’ın fotoğrafını paylaştığı için işten çıkarmakla suçlayan HDP milletvekilleri Ömer Faruk Gergerlioğlu, Ali Kenanoğlu, HDP’li yönetici Cesim Soylu ile Kemal Özkiraz, Veli Saçılık ve Hilal Nesrin hakkında ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik’, ‘suçu ve suçluyu övme’, ‘kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret ve tehdit’ suçlamalarıyla savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.

Özcan, TELE1’de konuyla ilgili yaptığı açıklamada işten çıkarmanın disiplin kurulu tarafından oybirliğiyle alındığını belirterek, “Kararımız kesin ve geri dönülemez” demişti.

Bolu Belediyesi, Demirtaş fotoğrafı paylaşan işçiyi işten çıkardı

‘İKAZ EDİLMESİNE RAĞMEN SİYASİ PAYLAŞIMLAR YAPTI’

Bugün de açıklama yapan Özcan, bu kez personelin defalarca uyarılmasına rağmen siyasi paylaşımlar yaptığını ve kendisinin istifa ettiğini söyledi ve şöyle devam etti:

“HDP Genel Merkezi’nin yönlendirilmesiyle HDP’li siyasetçilerin bana yönelik sistematik saldırıları ve hedef göstermeleri halen yoğunluğunu artırarak devam etmektedir. Son olarak Bolu Belediyesi’nde çalışan bir kadın personelin iş akdinin sonlandırılacağı kendisine iletilince ilgili çalışan istifa etmiş, bu şekilde belediyemizle ilişiği kesilmiştir. Personelimizin ilişiğinin kesilme nedeni defalarca ikaz edilmesine rağmen iş yerinde ve sosyal medyada siyasi paylaşımlar yapmasıdır. Belediye personelinin tamamı defalarca sözlü ve yazılı olarak uyarılmıştır. Belediyenin kamu hizmeti verdiği vurgulanarak, çalışanların hiçbir siyasi partinin lehine ya da aleyhine paylaşım yapmaması konusunda ikaz edilmiştir. Bu uyarının yapılması kamu kuruluşu olarak faaliyet gösteren bir kurum yöneticisinin hakkıdır ve olması gereken bir yaklaşımdır.

‘TARİHE NOT DÜŞMEK İÇİN…’

Zaten bu PKK denen terör örgütü daha önce de ‘2 sefer ölüm listesine aldık’ diye yayınladılar. Tabi bu tür adamların, faşist kafaların, etnik milliyetçilerin bu tür söylemlerinden cesaret alıp bize hakaret edip, tehdit eden ve iftirada bulunan insanlar da oldu. Ben bunlardan korktuğum için bu suç duyurusunda bulunmadım. Ben tarihe not düşmek için suç duyurusunda bulunuyorum. Yoksa ben bu bölücü zihniyetteki adamlardan korkmuyorum. Ben hiçbir kuldan korkmuyorum. Benim çizgim hep net. Biz bu bölücü zihniyettekilerden hakaret ve tehdit işitmek zorunda mıyız? Yeter artık yani insanın da bir sabrı var.”

Benzer Haberler