Tanınmış müteahhitler Türkiye’yi terk ediyor iddiası

24 Eylül 2021 Cuma

Tanınmış müteahhitler Türkiye’yi terk ediyor iddiası

Gazeteci Fatih Altaylı ‘bazı tanınmış müteahhitlerin kendileri için başka ülkelerde bir gelecek hazırlama peşinde olduğunu’ öne sürdü.

Habertürk yazarı Fatih Altaylı ‘Uğurlu sayı 45 bin’ başlıklı yazısında bazı tanınmış müteahhitlerin yurt dışına gitme hazırlığı içerisinde olduğu iddiasını ortaya attı.

Dün gerçekleştirilen, Erdemli-Silifke-Taşucu otoyolu projesinin Çeşmeli Kızkalesi kesiminin yap-işlet-devret ihalesine sadece bir firmanın teklif verdiğini anlatan Altaylı, “O firmanın da pek gönüllü olmadığı, ihaleyi yapan Ulaştırma ve Denizcilik Bakanlığı’nın ‘güçlü arzusu’ sonucu ihaleye katıldığı dedikoduları var. Bilmem yalan bilmem sahi. Sonuçta tek katılımcı vardı ve tek teklif ondan geldi” ifadelerini kullandı, o firmanın da Kolin İnşaat olduğu bilgisini verdi.

Bu durumu ‘ilginç’ olarak niteleyen Altaylı, Kolin’in de ‘zoraki’ olarak ihaleye katıldığını yazdı. Altaylı, yazısını ilginç bir iddia ile sürdürdü: “Bu arada bazı tanınmış, bilinmiş müteahhitlerin kendileri için başka ülkelerde bir gelecek hazırlama peşinde olduğu iş çevrelerinde ve bankacılık çevrelerinde çok konuşulur oldu son zamanlarda. Bunlardan çok bildik birinin umulanın aksine gayrı menkul yatırımları yaptığı Avrupa ülkelerinden birine değil, Birleşik Arap Emirlikleri’ne yerleşmeye hazırlandığı, burada kendine bir hayat kurduğu anlatılıyor.”

“ANKARA’DA BU MÜTEAHHİTLERİN ÜZERİ ÇİZİLDİ”

İddiasını, isim vermeden bir başka müteahhitle sürdüren Fatih Altaylı, şöyle devam etti: “Aynı kaptan yemek yiyen bir başkasının ise iyice uzağa gitmeye hazırlandığı ve Avustralya’da epey bir yatırım yaptığı ve 2 sene içinde ailece Avustralya’ya göçebilecek şekilde organize olduğu konuşuluyor. Bütün bu hazırlıkların kokusunun devleti yönetenlere kadar gittiği ve bu müteahhitlerin ‘üzerinin çizildiği’ de Ankara’nın dedikoduları arasında.”

Benzer Haberler