‘Tanımıyorum’ demişti… Sivil Savunma Sanayii Başkanı Demir 2017’de SBK ile aynı masada!

28 Haziran 2021 Pazartesi

Sivil Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir’in, firari Sezgin Baran Korkmaz ile bir davetteki fotoğrafları ortaya çıktı.

Daha önce suç örgütü lideri Sedat Peker’in iddialarıyla gündeme gelen Paramount Otel’de konakladığı ortaya çıkan Sivil Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, bu seferde firari Sezgin Baran Korkmaz ile görüntülendi.

Demir’in Paramount açıklamalarının çelişkili ve yanıltıcı olduğunu söyleyen CHP’li Ali Mahir Başarır, “18 Ağustos 2017 tarihli ‘sbkholdingtr’ adlı hesabın Instagram sayfasında; Sezgin Baran Korkmaz, Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Dönemin Genel Plan Prensipler Başkanı Korgeneral Yavuz Türkgenci ve ABD’nin eski ulusal güvenlik uzmanı Korgeneral James L. Jones’un içinde olduğu bir fotoğraf bulunmakta” dedi.

Sözcü’de yer alan habere göre, Başarır, “ABD’deki bazı sitelere göre, Sezgin Baran Korkmaz, ABD-Türkiye İş Konseyi ve ABD-Türkiye İşbirliği gibi kurumlarda bu kişilerle birkaç kez toplantı yapmış. Sezgin Baran Korkmaz’ın sivil savunmada, güvenlik alanında ne gibi bir uzmanlığı var ki burada bulunabiliyor? Buradaki isimlere bakıldığında, savunma alanıyla ilgili konuların konuşulduğu anlaşılabiliyor. İsmail Demir’in, Sezgin Baran Korkmaz ile ne işi var? Türkiye’den bir general, ABD’den eski bir korgeneral, Savunma Sanayii Başkanı, ABD’yi ve Türkiye’yi dolandıran savunma sanayii alanında hiçbir çalışması olmayan Sezgin Baran Korkmaz bir fotoğrafta aynı karede, aynı masada. Buradan da anlaşılacağı üzere, İsmail Demir, Paramount Otel’e tatil amaçlı gitmemiş olabilir, o otel; Temmuz 2020’de Sezgin Baran Korkmaz’ın ortağı Feridun Özkahraman’a ait. Bu fotoğraf, Türkiye’nin karanlık ilişkilerini özetliyor. İsmail Demir’in Paramount Otel’e neden gittiğini, Sezgin Baran Korkmaz ile ilişkisini, üst düzey askerlerle neden Sezgin Baran Korkmaz ile aynı masada oturduklarını açıklaması gereklidir” ifadesini kullandı.

TIKLAYIN – Savunma Sanayi Başkanı da Paramount otelde kalmış

 

Benzer Haberler