Tamer Karadağlı’nın ‘Erdoğan’dan etkileniyorum’ sözleri sosyal medyada yeniden gündem oldu

12 Ekim 2021 Salı

Tamer Karadağlı’nın ‘Erdoğan’dan etkileniyorum’ sözleri sosyal medyada yeniden gündem oldu

Altın Portakal Film Festivali’nde ‘En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü kazanan Nihal Yalçın’a karşı tavrıyla tepki toplayan Tamer Karadağlı’nın “Erdoğan’dan etkileniyorum” açıklaması sosyal medyada yeniden gündem oldu.

58. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin ödül törenine, Zuhal filmindeki performansıyla ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülünü alan Nihal Yalçın’ın konuşması sırasında, ödülü vermek üzere sahneye çıkan Tamer Karadağlı’nın Yalçın’ın sözünü  kesmesi ve sıkıldığını gösteren mimikleri dikkat çekmişti. Karadağlı tepkiler sonrası yaptığı açıklamada ‘Milliyetçiliğe’ sığınarak, hem Yalçın’ı hem de onu destekleyenleri hedef gösterdi. Ardından MHP Genel Başkanı Bahçeli Karadağ’ı telefonla arayarak, tebrik etti.

Tamer Karadağlı ayıbını örtmek için siyasete sığındı

Yaşanan gelişmelerin ardından Tamer Karadağlı’nın 2017 yılında AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la ilgili yaptığı açıklamalar yeniden gündem oldu.

Karadağlı, Erdoğan için “İnsanları etkileyici bir hitap gücü var. Doğru hitap ediyor. İnsanların anlayabileceği bir dile sahip. Ben de etkileniyorum” ifadelerini kullanmıştı.

Bahçeli, Karadağlı’yı tebrik etti: ‘Tamer Karadağlı yalnız değildir’

2015’TE DE ERDOĞAN’I ELEŞTİRMİŞTİ

Ancak Karadağlı 2015 yılında verdiği bir röportajda ise ‘sanatta özgürlük var mı?’ sorusuna şöyle yanıt vermişti:

“Şu andan bahsediyorsan, elbette ki yok. Sanatçılar kendilerini rahatça ifade edebiliyorlar mı, korkmadan çekinmeden konuşabiliyorlar mı? Elbette hayır. Her dönem hükümete yakın ünlü sanatçılar vardı. Ama son zamanlarda o daha da yoğun olarak gözlemlenmeye başladı. Genel bir korku var herkesin üzerinde ‘Aman şimdi ters gitmeyelim iş bulamayız, kanallara baskı olur, rol bulamam, aç kalırım” diye korkuyor insanlar. Maalesef bu böyle bir dönem. Bu sadece sanatçılar için değil, iş adamları için de böyle. Herkes kıyma yemiş kedi gibi. Her şey Sayın Cumhurbaşkanımızın iki dudağı arasında. ‘Dövme kötü’ dedi; eyvah herkes dövmeleri sakladı. ‘O kötü’ dedi hop herkes o tarafı sakladı. Tek adam, tek söz sahibi insan. Diğerleri; bütün kabine bakanlar, bakan yardımcıları hepsi fasarya. Sayın Cumhurbaşkanımız ne derse odur. Onun söylemesi yeterli, o bir şeye karar verecek de karşısındakiler itiraz edecek öyle mi?”

 

Ceren Moray’dan Tamer Karadağlı’ya ‘hıyarlı’ tepki

Türkiye’nin gündemine oturan oyuncu Nihal Yalçın kimdir?

Benzer Haberler