Tam kapanmayı duyan Bodrum’a koşuyor: Trafik kilit

28 Nisan 2021 Çarşamba

Tam kapanmayı duyan Bodrum’a koşuyor: Trafik kilit

3 haftalık tam kapanma kararının ardından Bodrum’a akın edenler nedeniyle tarik kilitlendi, yollarda uzun araç kuyrukları oluştu.

Türkiye 29 Nisan 2021 Perşembe akşamı saat 19:00’da başlayacak olan ve 17 gün sürecek tam kapanmaya geçiyor. Tam kapanma öncesi İstanbul ve büyük kentlerden Bodrum’a adeta akın oldu.

Sabah’ın haberine göre; açıklamanın ardından İstanbul ve büyük kentlerden Muğla’nın Bodrum ilçesine adeta akın oldu. Kapanma öncesi Bodrum’a giden vatandaşların araçları Bodrum trafiğini kilitledi. Uzun kuyruklar oluşturan araçlar nedeniyle trafik aksadı, Bodrum yolları araçlarla kaplandı.

KAPANMA ÖNCESİ İSTANBUL’DAN KAÇIŞ

Koronavirüs tedbirleri kapsamında İstanbul’dan şehir dışına gidecekler yola çıktı. Anadolu Yakası’nda TEM Otoyolu Ankara istikametine doğru, Çamlıca Gişeler ve sonrasında trafik yoğunluğu arttı. D-100 Karayolu Ankara istikametinde ise Kartal ve Tuzla arasında bazı bölgelerde de trafik yoğunlaştı.

Kent genelinde ise bu bölgelerin dışında kalan ana arterlerde de trafik artıyor. İBB’nin mobil uygulamasına göre, trafik yoğunluğu saat 09.30’da yüzde 54 olarak ölçüldü.

Benzer Haberler