‘Tam kapanmada’ parti veren otelin faaliyetlerine son verildi

3 Mayıs 2021 Pazartesi

‘Tam kapanmada’ parti veren otelin faaliyetlerine son verildi

Antalya’nın Manavgat ilçesinde koronavirüs (Covid-19) tedbirleri ihlal edilerek havuz başında eğlence düzenlenen otelin Güvenli Turizm Sertifikasının iptal edildiği, faaliyetinin salgın dönemi süresince durdurulduğu açıklandı.

Haftalık vaka tablosunda çok yüksek riskli iller arasında yer alan Antalya’nın Manavgat ilçesindeki bir otelde salgın kuralları ihlal edilerek eğlence düzenlenmiş, parti verilmişti. Görüntülerinin sosyal medyada yayımlanması ve haberlere konu olması üzerine Sorgun bölgesindeki 5 yıldızlı otele ilişkin inceleme yapıldı. Evrak kontrolü yapılan otelin diğer kurallara uygun olup olmadığına da bakıldı.

İlçe Jandarma Komutanlığı ekibince otele maske ve mesafe kurallarına uyulmadığı için idari yaptırım uygulandı. Manavgat Kaymakamı Mustafa Yiğit, gazetecilere yaptığı açıklamada, otelle ilgili incelemelerin sürdüğünü belirterek, “İncelemeler sonucunda ilgili kurumlar gerekli olan raporları hazırlayacak. Raporlara göre gerekli yaptırım uygulanacak” dedi.

GÜVENLİK TURİZM SERTİFİKASI İPTAL EDİLDİ

Antalya Valiliğinden yapılan açıklamada ise Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Covid-19 salgını sürecinde hayata geçirilen ve program sahibi Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansınca (TGA) yürütülen Güvenli Turizm Belgelendirmesi kapsamında sosyal medya ve ulusal basında yer alan haberlerle ilgili harekete geçildiği belirtildi.

TGA tarafından Türk Standartları Enstitüsüne program kurallarına aykırı davranıldığının bildirilmesi neticesinde Manavgat ilçesinde bulunan otelin Güvenli Turizm Sertifikasının iptal edildiği aktarılan açıklamada, “Otelin faaliyetleri salgın dönemi süresince durdurulmuştur” ifadesine yer verildi.

‘Tam kapanmada’ otellerde maskesiz mesafesiz ‘hınca hınç’ korona partisi

Benzer Haberler