Taksiciler Genel Kurulu’nda kavga! Salona polis girdi

16 Ocak 2022 Pazar

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası (İTEO) Olağan Genel Kurulu’nda İTEO Başkanı Eyüp Aksu’nun konuştuğu sırada kavga çıktı. Polis kavgayı ayırmak için salona girdi. Öte yandan Eyüp Aksu bugün gerçekleşen seçimde yeniden başkan oldu.

İTEO Olağan Genel Kurulu Haliç Kongre Merkezi’nde başladı. Yeni başkanın seçilmesi için toplanılan kongrede mevcut Başkan Eyüp Aksu‘nun konuşma yaptığı sırada kavga çıktı. Taraflar salonda yumruk yumruğa birbirine girdi.

Başkan adayları üyeleri sakinleştirmeye çalışırken salona gelen polis ekipleri grupları ayırdı. İTEO Olağan Genel Kurulu’nda 5 aday yarışıyor. Yeni yönetimin seçileceği genel kurulda mevcut başkan Eyüp Aksu ile bir önceki başkan Yahya Uğur da adaylar arasında yer alıyor.

İmamoğlu, taksicinin sorusuna yanıt verdi: Böyle kepazelik olur mu?

YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası’nda mevcut başkan Eyüp Aksu, açık ara farkla yeniden başkan seçildi.

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası’nın (İTEO) olağan genel kurulu Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Düzenlenen kongrede yeni yönetim için 5 aday yarıştı. Gün boyu süren ve yaklaşık 3 bin 345 üyenin oy kullandığı seçim sonucunda mevcut başkan Eyüp Aksu, açık ara farkla yeniden başkan seçildi. Aksu bin 846 oy alarak seçimi birinci tamamlarken, en yakın rakibi Yahya Uğur ise 787 oy alarak ikinci oldu. Diğer adaylardan Yaşar Arabul 547 oyla üçüncü, İrfan Öztürk 119 oyla dördüncü, Zeynep Kılıç ise 46 oy alarak beşinci sırada yer aldı. Seçimi kazandığı belli olur olmaz gelen tebrikleri ve telefonları kabul eden Eyüp Aksu, yeniden başkan seçilmenin mutluluğunu yaşadı.

Benzer Haberler