Takım elbise giymiş Messi’li sigara paketleri viral oldu

15 Temmuz 2021 Perşembe

Takım elbise giymiş Messi’li sigara paketleri viral oldu

Hindistan’da bir sigara üreticisinin, ünlü futbolcu Lionel Messi’nin fotoğrafını kullandığı yeni sigara ambalajı sosyal medyada viral oldu.

Batı Bengal eyaletindeki Arif-Biri Factory adlı sigara üreticisi, yeni ambalajlarıyla tanıttığı sigaralarına “Messi Beedi” adını verdi. Paketlerin sol üst köşesinde Arjantinli futbol yıldızı Messi’nin takım elbise giymiş bir fotoğrafı yer alıyor.

Independent’ta yer alan habere göre, Hindistan’da “beedi”, tütünlerin tendu ağacının kuru yapraklarına doldurularak bir ucundan iple ya da yapıştırıcıyla tutturulduğu, el yapımı ve ucuz bir sigara çeşidi. 34 yaşındaki futbolcunun fotoğrafının yer aldığı paketlerin görüntüleri sosyal medyada hızla yayıldı. Kullanıcılar, önceden aynı üreticinin futbol taraftarları arasında Messi’nin azılı rakibi olarak bilinen Cristiano Ronaldo’nun fotoğrafını da paketlerinde kullandığını söyledi.

Öte yandan, Güney Amerika Futbol Konfederasyonu (CONMEBOL) tarafından düzenlenen 2021 Copa America’da Arjantin’in Brezilya’yı 1-0 mağlup etmesiyle Messi, Arjantin formasıyla kariyerindeki ilk şampiyonluğunu kazanmış oldu. Futbolcu bundan önce uluslararası düzeyde 2008 Pekin Yaz Olimpiyatları’nda altın madalya almıştı. Bazı sosyal medya kullanıcıları, şaka yollu olarak bu başarının ardından gelen Messi fotoğraflı sigara paketlerinin, futbolcunun Hindistan’daki ilk sponsorluğunu kazandığına işaret ettiğini söyledi.

Şirketten ürünlere ilişkin herhangi bir açıklama yapılmazken, fotoğrafının kullanılması için Messi’den izin alınıp alınmadığı da henüz bilinmiyor.

Messi’nin 3 yaşında imza attığı Barcelona ile sözleşmesi sona erdi

Benzer Haberler