Taha Akyol’dan kendisini hedef gösteren Bahçeli’ye yanıt

19 Ocak 2021 Salı

Karar yazarı Taha Akyol, kendisini hedef gösteren MHP Genel Başkanı Bahçeli’ye bugün kaleme aldığı köşe yazısında yanıt verdi. Akyol, “Elimde kalemim var sadece; kitaplarımı, belgesellerimi, yazılarımı yazdığım kalem” dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Yeniçağ gazetesi Ankara Temsilcisi Orhan Uğuroğlu ve KRT TV programcısı Avukat Afşin Hatipoğlu’nu hedef alan ve MHP tarafından düzenlendiği öne sürülen saldırılar sonrası konuşan Bahçeli, Karar yazarı Taha Akyol’u hedef almıştı.

Bahçeli isim isim gazetecileri hedef gösterdi

Akyol, Bahçeli’ye köşesinden yanıt verdi:

“Bir düşünce mirası olarak milliyetçiliği ‘haddeden geçmemiş’ şiddet içgüdülerinin seviyesine düşürmekten herkes sakınmalıdır; düşünceye de ülkeye de zarardır” diyen Taha Akyol, “Bana ve yazar arkadaşlarıma hakaret edenlere, hedef gösterenlere benim söyleyeceğim budur. Allah’ıma hamd olsun, eli sopalı adamlarım yok, hiç de özenmedim. Elimde kalemim var sadece; kitaplarımı, belgesellerimi, yazılarımı yazdığım kalem” ifadesini kullandı.

BAHÇELİ NE DEMİŞTİ?

Bahçeli dünkü açıklamasında Akyol’u ismini vererek “Karar Gazetesi’nin kiralık köşe yazarları, mesela Elif Çakır, mesela Yıldıray Oğur, mesela Taha Akyol ve diğer köşesiz sözde yazarlar MHP’yi hafife almasınlar, MHP’ye kara çalmasınlar. Çünkü kazdıkları kuyuya çoktan düşmüşler, kızarmayan yüzleriyle yakayı ele vermişlerdir. Bilhassa Taha Akyol MHP’yi bilir, tavsiyem mezkur sipariş üzerine yazan isimlerle birlikte Serok Ahmet’e bizi acilen anlatmasıdır” demişti.

Benzer Haberler