Tacizi şoför kameradan gördü

Yayın tarihi: 19 Mart 2021 Cuma 11:20 am - Güncelleme: 19 Mart 2021 Cuma 11:20 am

Antalya’da yolcu olarak bindiği minibüste 16 yaşındaki kıza tacizde bulunan 77 yaşındaki kişi minibüs şoförünün ihbarı ve ailenin şikayetçi olması üzerine evinde gözaltına alındı.

Olay, Manavgat ilçesinde meydana geldi. 12 Mart tarihinde saat 13.40 sıralarında 16 yaşındaki kız çocuğu, Antalya Caddesi’nde PTT önündeki duraktan Çeltikçi Mahallesi’ndeki evlerine gitmek üzere Manavgat-Çeltikçi hattında çalışan Mehmet İnce’nin kullandığı şehir içi minibüse bindi. Minibüs İmam Hatip Lisesi durağına geldiğinde 77 yaşındaki O.N.G. minibüse binerek en arka koltuktaki kızın yanına oturdu.

Kısa bir süre sonra minibüs şoförünün yanında oturan arkadaşı, minibüsün kamerasında erkeğin kızı rahatsız ettiğini gördüğünü söylemesi üzerine şoför kamerayı izlemeye koyuldu. Erkeğin taciz etmesinin ardından da Yenimahalle mevkiinde minibüsü durdurarak yaşlı erkeği minibüsten indirdi.

ŞİKAYETÇİ OLDU

Minibüs şoförü bu durumu önce şehir içi minibüs kooperatifi yönetimiyle ardından da jandarmayla paylaştı. Harekete geçen İlçe Jandarma Komutanlığı Merkez Karakolu ekipleri, önce kıza ve ailesine ardından da kıza tacizde bulunduğu iddia edilen O.N.G.’ye ulaştı. Genç kız ve ailesinin şikayeti üzerine O.N.G. dün akşam Çeltikçi Mahallesi’ndeki evinde gözaltına alındı.Geceyi merkez karakolunda geçiren O.N.G. jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. O.N.G. Cumhuriyet savcılığındaki ifadesinin ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

‘Sosyal deney’ adı altında kadınları taciz eden erkek serbest bırakıldı!