Taciz edilen genç kızın yakınları tacizciyi sokak ortasında dövdü

7 Ocak 2022 Cuma

Güngören’de takip ettiği iş arkadaşını evinin girişinde taciz ettiği iddia edilen ve gözaltına alınmasının ardından mahkeme kararıyla adli kontrol şartıyla serbest bırakılan şüpheli, genç kızın yakınları tarafından feci şekilde dövüldü.

İstanbul’un Güngören İlçesi Merkez Mahallesi’nde, iddiaya göre İbrahim H.D., takip ettiği iş arkadaşını evinin girişinde taciz etti. Genç kadının bağırması üzerine İbrahim H.D. mahalle sakinleri tarafından yakalanıp, darbedildikten sonra çağrılan polis ekiplerine teslim edildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheli İbrahim H.D., mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Taciz edildiği iddia edilen genç kadının yakınları, akşam saatlerinde serbest kalan şüphelinin evinin önüne geldi. Burada bir süre bekleyen grup, gelince yakaladıkları İbrahim H.D.’yi dövmeye başladı. Çevredekilerin araya girmesiyle yaralı olarak kurtarılan İbrahim H.D., olay yerine çağırılan sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırıldı. Polis ekipleri 4 kişiyi gözaltına aldı.

“APARTMANA KADAR GİRMİŞ”

Tacize uğradığı iddia edilen kızın komşusu, “Kapının önünde kızın annesi tacizciye saldırdı dövdüler. Ben de polisi çağırdım. Adam minibüse saklandı zaten poliste alıp götürdü. Linç girişimi oldu, adamı sakladılar. Bir aydır onu kovalıyorlarmış. Bir de ne cesaretse apartmana kadar girmiş. Annesi dövdü. Kız da ağlıyordu. Annesi ‘bir aydır kızımı taciz ediyor’ diye bağırıyordu.” dedi.

Şüphelinin hastanedeki tedavisi devam ederken, polisin olayla ilgili soruşturması devam ediyor.

‘Koruma altındaki çocukların mahremiyetini koruyun’ diyen Aile Bakanlığı geçmişini unuttu

 

Benzer Haberler