Tabutlu sergide Kardeş Türküler çaldı Ertuğrul Özkök ve İsmail Saymaz halay çekti

18 Ekim 2021 Pazartesi

Sanatçı Ahmet Güneştekin’in Diyarbakır’daki “Hafıza Odası” isimli sergisine ilgi büyük. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar’ın da gündüz katıldığı sergide akşam gazeteciler İsmail Saymaz ve Ertuğrul Özkök halay çekti.

Sanatçı Ahmet Güneteşkin’in Diyarbakır’daki “Hafıza Odası” isimli sergisinde, gazeteciler Ertuğrul Özkök ve İsmail Saymaz halay çekti.

Kardeş Türküler’in sahne aldığı geceden görüntüleri Gazeteci İsmail Küçükkaya, sosyal medya hesabından paylaştı.

İsmail Küçükkaya, “Bu görüntü çok konuşulur. Diyarbakır’da @AhmetGunestekin sergisinde Ertuğrul Özkök ve İsmail Saymaz Kardeş Türküler sahnede iken halay çekti. (İsmail Küçükkaya kamerasından)” diye yazdı.

Ahmet Güneştekin’in sergisinde  “Kayıp Alfabe” adlı eserde, faili meçhul cinayetlere kurban giden ya da gözaltında kaybedilen yaklaşık 700 kişinin isimlerinin bulunduğu sokak, park, meydan tabelaları yer aldı.

Renkli tabutlardan oluşan “Çürüme” adlı eser de sergilendi. Tünelde, 12 Eylül darbesinden sonra yapılan işkenceler ile sembolleşen Diyarbakır 5 No’lu Cezaevi’nde yaşanılanların anlatıldığı ışık ve ses enstalasyonu yer aldı.

CÜNEYT ÖZDEMİR: HALAY SUÇU İŞLENİYOR

Gazeteci Cüneyt Özdemir, meslektaşları İsmail Saymaz ve Ertuğrul Özkök’ün sosyal medyada gündem olan halay görüntülerine ilişkin esprili bir dille gülerek “Böyle halay mı çekilir? Zaten kimin çektiği önemli değil. Halay suçu işleniyor burada. Niye eleştiriyorlar anlamıyorum, ne var işte ne güzel halay çekmişler” diye konuştu.

Benzer Haberler