Sydney’de alışveriş merkezine bıçaklı saldırı! 5 ölü

Yayın tarihi: 13 Nisan 2024 Cumartesi 10:32 am - Güncelleme: 13 Nisan 2024 Cumartesi 1:12 pm

Avustralya’nın Sidney kentinde bulunan bir alışveriş merkezinde bıçaklı saldırı düzenlendi. Saldırıda 5 kişinin öldüğü ve çok sayıda yaralının olduğu bildirilirken terör şüphesi üzerinde durulduğu aktarıldı.

Avustralya’nın Sidney şehrinde bir alışveriş merkezinde bıçaklı saldırı düzenlendi. Saldırıda çok sayıda ölü ve yaralı olduğu bildirildi. Polis alışveriş merkezini boşalttı ve operasyon başlatıldı.

Yeni Güney Galler (NSW) ambulans yetkilileri, aralarında 9 aylık bir bebeğin de bulunduğu bıçakla yaralanan 7 kişinin hastaneye kaldırıldığını duyurdu.

5 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Emniyet yetkilisi Anthony Cooke, düzenlediği basın toplantısında, saldırı sonucunda 5 kişinin yaşamını yitirdiğini, hastaneye kaldırılan çok sayıda yaralı bulunduğunu aktardı.

Cooke, yaralıların bazılarının durumunun ağır olduğunu belirtti.

İlk soruşturmanın, saldırganın tek başına hareket ettiğini gösterdiğini aktaran Cooke, saldırganın ölmesi nedeniyle herhangi bir tehdit bulunmadığını kaydetti.

Komiser Cooke, saldırganın yerel saatle 15.10 civarı girdiği alışveriş merkezinden kısa süreliğine çıktığını, 10 dakika sonra yeniden AVM’ye dönerek 9 kişiye saldırdığını anlattı.

Alışveriş merkezinde bulunan bir polisin saldırgana arkadan yaklaştığını ancak ateş etmeden önce saldırgan tarafından bıçakla yaralandığını aktaran Cooke, olayla ilgili soruşturma başlatıldığını kaydetti.

Kaynak: TELE1