Şüpheli şekilde yaşamını yitiren model Anzelika’nın son görüntüleri

14 Haziran 2021 Pazartesi

Şüpheli şekilde yaşamını yitiren model Anzelika’nın son görüntüleri

Ukraynalı fotomodel 33 yaşındaki Anzelika Srabiants, Burak Ercan ile birlikte kaldığı sırada şüpheli şekilde hayatını kaybetti. Ercan, balkondan düştüğü söylenen Anzelika’nın son görüntülerini videoya almış.

İstanbul’da Sancaktepe Abdurrahmangazi Mahallesi’ndeki bir sitede Ukraynalı fotomodel Anzelika Srabiants’ın ünlülerin köpek eğitmeni sevgilisi Burak Ercan ile yaşadığı evin balkonundan düşüp ölmesiyle ilgili detaylar ortaya çıktı.

DHA’nın haberine göre, Anzelika Srabiants ve sevgilisi, eğlenmek için Ataşehir’de bulunan bir restorana gidip yemek yedi. Ercan’ın iddialarına göre Anzelika ‘kıskançlık krizine’ girdi. Eve dönmek için taksiye binen çift tartışmaya başladı. Ukraynalı model, Ercan’a yumruk atarak kaşını yardı. Çift eve vardıktan sonra da olay gerçekleşti.

Genç kadının ölümünün ardından ‘Sancaktepe İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri tarafından gözaltına alınan ve sevk edildiği adliyede, ‘kasten öldürme’ suçundan tutuklanan Burak Ercan ifadesine, şunları söyledi:

“Anzelika Srabiants kız arkadaşım olur. Akşam Ataşehir’de bulunan bir restorana giderek, yemek yedik. Daha sonra da alkol aldık. Bu sırada kıskançlık nedeniyle tartışmaya başladık. Restorandan çıktıktan sonra taksiye bindik. Bu sırada da tartışma devam etti. Anzelika bana yumruk attı. Kaşımı yardı. Kendi evime gitmek istiyorum dediğinde de taksiden indik. Anzelika ayakkabısını çıkararak, koşmaya başladı. Ben de peşinden gittim. İkna ederek benim evime gitmek için taksiye bindik. Eve geldiğimizde de tartışma devam etti. Ben de lavaboya girdim. Çıktığımda balkondan kendini sarkıttığını gördüm. Hemen cep telefonu videosunu açarak, kayıt yapmaya başladım. Sonra ben de balkona giderek yukarıya çekmek istedim ancak başaramadım. Beşinci kat balkondan aşağı düştü”

Burak Ercan’ın, Anzelika Srabiants’ı cep telefonuyla çektiği videoya incelenmek üzere el konuldu. Ukraynalı modelin korkuluklardan tutunurken sadece ellerinin görüldüğü 2 dakikalık videodan genç kadının, ‘Burak Burak’ diye seslendiği, Burak Ercan’ın da İngilizce olarak “Come come” (gel gel) yanıtı verdiği, son olarak da Anzelika Srabiants’ın ‘Please, please’ (Lütfen lütfen) diye bağırdığının tespit edildiği belirtildi. Videoda kadının aşağı düşmesinin de görüldüğü ifade edildi. Videonun yanı sıra site güvenlik kamera kayıtlarına da savcılık tarafından el konuldu.

Anzelika Srabiants’ın birlikte yaşadıkları rezidansta şüpheli şekilde hayatını kaybetmesine ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Görüntülerde Srabiants’ın balkon tırabzanına asılı olduğu, görüntüleri çeken kişinin “Come,come” (Gel) dediği ve Ukraynalı modelin de “Please” (Lütfen) diyerek ağladığı duyuluyor.

 

Benzer Haberler