Superman’ın yeni karakterinin biseksüel olduğu açıklandı

12 Ekim 2021 Salı

Superman’ın yeni karakterinin biseksüel olduğu açıklandı

DC Comics’e göre Superman’ın yeni versiyonundaki karakteri Jonathan Kent’in biseksüel olduğu açıklandı. Cinselliğinin yanı sıra, karakterdeki diğer yenilikler ise mültecilerin sınır dışı edilmesini protesto etmesi ve iklim krizinin nedeni olan orman yangınlarını söndürmeye çalışması olarak gözlendi.

Geleneksel olarak heteroseksüel olan süper kahraman, yeni çizgi romanda aynı cinsiyetten arkadaşıyla bir ilişkiye başlayacak. Clark Kent ve Lois Lane’in oğlu olan Jonathan Kent, Temmuz ayında göreve başladı. The Guardian’ın haberine göre, Superman’in yeni sevgilisi Jay Nakamura bir muhabir ve Superman: Son of Kal-El #5’in Kasım ayında yayınlanacak sayısında yer alıyor. Hikayede Nakamura’nın da özel güçleri olduğu ortaya çıkıyor.

Çizgi dizinin yaratıcısı Tom Taylor yaptığı açıklamada, “Her zaman herkesin kahramanlara ihtiyacı olduğunu ve herkesin kendilerini kahramanlarında görmeyi hak ettiğini söyledim ve DC ve Warner Bros’un bu fikri paylaştığına çok minnettarım. Süpermen’in sembolü her zaman umudun, gerçeğin ve adaletin simgesi olmuştur. Bugün, bu sembol daha fazlasını temsil ediyor. Bugün daha fazla insan kendini çizgi romanlardaki en güçlü süper kahramanda görebiliyor” ifadelerine yer verdi.

Ağustos ayında Robin’in son sayısında bir erkek arkadaşı olacağı açıklanırken, Mart ayında Marvel de Captain America’yı gay bir karakter olarak resmetme kararı almıştı.

Batman’in Kedi Kadın ile oral yolla ilişkiye girdiği sahne sansürlendi

Benzer Haberler