Premier Lig’in yayın hakları rekor bedelle satıldı

5 Aralık 2023 Salı

Dünyanın en çok izlenen ligi olan Premier Lig‘in Sky, TNT ve BBC ile yaptığı tarihin en büyük anlaşması toplam 6,7 milyar sterlin bedelle yapıldı.

İngiltere Premier Lig’de ulusal TV hakları anlaşması imzalandı. Mutabakat 2025-26 sezonundan itibaren geçerli olacak ve 4 yıllık dönemi kapsayacak. Bedeli ise 6.7 milyar Pound (245 milyar lira) değerinde. Dünyanın en çok izlenen futbol ligi, Premier Lig’den yapılan açıklamada, Sky ve TNT için sezon başına minimum 270 canlı maç yayınlamak üzere 6,7 milyar sterlinlik yeni bir Rekor yerel televizyon anlaşmasının imzalandığı belirtildi.

NTVSpor’un yer verdiği bilgilere göre; anlaşmanın, BBC Sport kanalının maçların önemli anlarını yayınlamaya devam etmesini de kapsadığı kaydedildi.

TARİHİN EN BÜYÜK ANLAŞMASI

Sky, TNT ve BBC ile yapılan üç anlaşmanın da 2025/26 sezonundan itibaren 4 yıllık dönemi kapsayacağı ifade edildi. Bu dört yıllık anlaşmanın rekor kırarak, Birleşik Krallık’ta şimdiye kadar imzalanan en büyük spor medyası hakları anlaşması olduğu vurgulandı. Premier Lig’de 2022-2023 sezonundan itibaren 3 yıllığına imzalanan yayın ihalesinin bedeli 5,1 milyar sterlin olmuştu.

SÜPER LİG’İ YAKLAŞIK 100’E KATLADI

Süper Lig’in yayın hakları için geçtiğimiz sezon yayıncı beIN Sports ile 2,2 milyar liralık anlaşma sağlanmıştı. Yapılan anlaşmaya göre de ikinci sezonda da ciddi bir fiyat artışı yapılacak.

Yetişkin film sektörü için futbol bırakan Premier lig oyuncusu 34 yaşında yaşamını yitirdi