Sultangazi’de dehşet anları! 8 kişi, bir kişiyi güpe gündüz kaçırıp darp etti

6 Eylül 2020 Pazar

İstanbul’un Sultangazi ilçesinde 1 kişinin, 8 kişi tarafından darp edilerek kaçırıldığı görüntüler cep telefonu kamerasına saniye saniye yansıdı.

Sultangazi’de 8 kişi tarafından kaçırılan 1 kişi, darp edildikten sonra yol kenarına bırakıldı.  Kaçırılma ve şüpheli gruptan iki kişinin mahalle sakini ile darp edilenlerin yakınlarınca dövülme anı cep telefonu kamerasına yansıdı.

Olay, geçen  Perşembe günü saat 16.00 sıralarında İsmetpaşa Mahallesi’nde yaşandı. Sultangazi’de, bir kişi ile aralarında alacak-verecek meselesi yüzünden anlaşmazlık bulunduğu öne sürülen grup, konuşmak için iki araçla geldi. Bir süre konuşan taraflar arasında sözlü tartışma yaşandı.

Alacaklı olduklarını iddia ettikleri kişiyi geldikleri  minibüse bindiren şüpheliler,  burada konuşmaya devam etti. Mahalle sakinlerinin tepki göstermesi ve kişinin araçtan inmek istemesi üzerine, herkesin gözü önünde kaçırdılar. Şüpheliler, olay yerinden uzaklaşırken iki arkadaşları geride kaldı.  Bu kişiler,  mahalle sakinleri ve daha sonra olayı duyurak gelen kaçırılan kişinin yakınları tarafından feci şekilde dövüldü. O anlar ise cep telefonu kamerasına yansıdı.

KENDİSİNİ KAÇIRANLARDAN ŞİKAYETÇİ OLDU

Kaçırılan kişi,  daha sonra olay yerinin yaklaşık 200 metre ilerisinde bulunan Arnavutköy Sultangazi bağlantı yolunda bulundu. Haber verilmesi üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi.  Emniyette verdiği ifadesinde kendisini kaçıran ve darp edenlerden ikisini tanıdığını, diğerlerini ise tanımadığını söyleyen kişi, tanıdığı iki şüpheli ile aralarında alacak-verecek meselesi olduğunu belirterek,  şikayetçi oldu.

OLAY ANI KAMERADA

Yaşananlar  bir vatandaşın cep telefonu kamerasına yansıdı.  Görüntülerde,  8 kişilik bir grubun  alacaklısı olduklarını  öne sürdükleri  kişiyi geldikleri minibüse bindirmeleri,  mahalle sakinlerinin müdahalesi,  inmeye çalışan kişinin içeri itilerek aracın kapısının kapatılması, aracın uzaklaşması yer alıyor. Görüntülere ayrıca, şüpheli grup ayrılırken olay yerinde kalan iki kişinin, kaçırılanın yakınları ve mahalle sakinleri tarafından dövülmeleri de yansıyor.

Benzer Haberler