Süleyman Soylu’dan Gülistan Doku açıklaması

Yayın tarihi: 23 Şubat 2022 Çarşamba 6:16 pm - Güncelleme: 23 Şubat 2022 Çarşamba 6:16 pm

İçişleri Bakanı Soylu, 782 gündür kayıp olan Gülistan Doku‘nun ailesine  çalışmalarla ilgili bilgi verilmediği iddiasının ‘yalan’ olduğunu savundu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 5 Ocak 2020 tarihinden bu yana kayıp olan üniversite öğrencisi Gülistan Doku’yu arama çalışmaları hakkında ve gelen eleştirilere yanıt verdi.

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Soylu, “Gülistan Doku’nun 261 gün süren söz konusu arama çalışmalarına; 97 su altı ve su üstü kurtarma ekibi, 545 personel, 101 araç, 45 bot, 14 row, 6 drone, 7 sonar, 3 köpekli arama ekibi katılmıştır” dedi.

Soylu, Doku’nun ailesinin yapılan çalışmalarla alakalı bilgilendirilmediğine dair yapılan açıklamaların ‘yalan’ olduğunu savundu.

Soylu, “İftira ve yalanı sistematik hale getirmiş; iftira atmak için ‘ajanslar’ kurulmuş ‘siyasetçi’ler ve yıllardır siyasi sahada örgüt sözcülüğü yapanlardan etik davranış ve hakkaniyet beklemiyoruz. Ancak iftira ve yalanın kamusallaştırılması Türk Siyaseti açısından kaygı vericidir…” ifadelerini kullandı.

Gülistan Doku’nun ailesi randevu talep etmek için gittiği Adalet Bakanlığı önünde polislerin müdahalesi sonrası gözaltına alınmıştı.

Gülistan Doku’nun ailesi bakanlık binasından zorla uzaklaştırıldı