Süleyman Soylu’dan Elçin Sangu açıklaması!

28 Mayıs 2019 Salı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, geçtiğimiz günlerde kaydının silindiğini söyleyen oyuncu Elçin Sangu’ya tepki göstererek, “bunu başka bir noktaya taşıdı” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Beyoğlu Öğretmenevi’nde muhtarlarla bir araya geldi. Soylu burada yaptığı açıklamada geçtiğimiz günlerde kaydının silindiğini söyleyen oyuncu Elçin Sangu’yu kastederek “Günde 2-3 tane yalanın bakanlığım tarafından vatandaşımıza doğru bilgilendirmeyle ulaşmasından hakikaten yoruldum. Bir sanatçı hanım ‘benim kaydımı silmişler’ diyor. Sosyal medyada acaba bu kayıtlar silinebilir mi? diye soruyorlar. Nüfus genel müdürlüğünden baktırdım 29 Mart’ta kendi e-devlet şifresinden müracaatını yaptırmış ve bunu başka bir noktaya taşıdı.” dedi.

NE OLMUŞTU?

Oyuncu Elçin Sangu, 13 martta twitter hesabından yaptığı paylaşımla “Herkes adreslerini kontrol etsin mesela şuan geçen seçimde aynı adreste olmama rağmen bugün yaptığım kontrol sonucu adresimde yokum” demişti. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nden kendisine gelen yanıtla Sangu bu paylaşımını silmiş ve şöyle demişti, “1 yıl önce taşınmış olduğum evin iskan alımı geç olduğu için adres değişikliği muhasebecim tarafından 29 Mart ta yapılmış. Seçmen listeleri daha önce askıya alınmış. Bu yüzden bir hata olmuş. Bu hassasiyetinizi seçim kararlarında da gösterseydiniz her şey çok güzel olurdu.”

Benzer Haberler