Süleyman Soylu ‘sahte fatura’ yayınladı iddiası

25 Haziran 2021 Cuma

Süleyman Soylu ‘sahte fatura’ yayınladı iddiası

TELE1 programcısı Tuncay Mollaveisoğlu, Cumhuriyet gazetesinde yayımlanan yazısında Sezgin Baran Korkmaz‘a ait uçağın seçim döneminde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından taksi gibi kullanıldığını iddia etti.

 

Tuncay Mollaveisoğlu bugün yayımlanan yazısında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, SBK’nın uçağını seçim döneminde sıkça kullandığına, Uçağın, ‘VIP’ isimlerin uçakları ile Atatürk Havalimanı’nın apronunda bekletildiğine yer verdi.

SBK’nın uçağıyla kimler uçtu? Soylu, seçim döneminde taksi gibi kullandı iddiası

İçişleri Bakanlığı Bombardier tipi uçağı kullandığı yönünde, yayımlanan habere ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada, 2017 yılındaki seçim çalışmalarında “siyasi etik gereği” İçişleri Bakanlığı’na ait uçakların kullanılmadığı ifade edildi.

“Seçim çalışmalarında daha önce de zaman zaman yapıldığı gibi, bedeli bizzat İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu tarafından karşılanmak suretiyle, en uygun fiyatı veren Söğüt Havacılık A.Ş. adlı ticari işletmeden uçak kiralama yoluna gidilmiştir” denilen açıklamada, “Toplam 12,5 saatlik yurt içi uçuş gerçekleşmiştir. Seçim çalışmaları tamamlandıktan sonra, Söğüt Havacılık A.Ş. tarafından söz konusu hizmete ait fatura düzenlenmiş, Sayın Süleyman Soylu’nun sahibi bulunduğu işyeri adına kesilen faturanın bedeli, yine kendi firmasından ödenerek, süreç tamamlanmıştır” kaydedildi.

İçişleri Bakanlığı’ndan SBK uçağı yanıtı: Faturanın bedeli ödendi

SEDAT PEKER SOYLU’YU HEDEF ALDI

Suç örgütü lideri Sedat Peker bakanlığın açıklamasından sonra kendisine ait resmi sosyal medya hesabından açıklama yaparak ” süslü sülü, Sezgin Baran Korkmaz’ın akrabalarıyla görüştüm. Utanmadan sahte fatura yayınlıyorsun. Devletin namusunu zedeledin. Bu yetmedi devletin ahlakını da lekeledin Vallahi yüce divana gideceksin. Peçete kağıdına yazıp yayınlasaydın daha inandırıcı olurdu.” ifadelerini kullandı.

Peker açıklamalarının devamında “süslü sülüman, senin bundan sonraki seçim sloganın bence şu olmalı“CEKETİMİN KOLU YOK DÜMENİM SONU YOK”. Sana yalan söylediğin için doktorun olarak her gün birer adet Haldon ve Akineton yazıyorum. Yalana devam edersen Akineton’u iptal edeceğim kasılıp acı çekeceksin.” dedi.

Benzer Haberler