Şükriye Tutkun’dan Erkan Oğur’a tepki: İbrahim Kalın’dan ben özür diliyorum

Yayın tarihi: 17 Nisan 2021 Cumartesi 3:17 pm - Güncelleme: 17 Nisan 2021 Cumartesi 3:49 pm

Müzisyen Erkan Oğur’un Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’la aynı projede ‘içinin cız ederek’ yer aldığını açıklaması AKP’ye yakınlığıyla bilinen Şükriye Tutkun’un tepkisine neden oldu. Tutkun, Oğur adına Kalın’dan özür diledi

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’a ‘Hiç Oldum’ türküsünde kopuz çalarak eşlik ettiği için eleştirilen müzisyen Erkan Oğur, dün yaptığı açıklamada “İçimin bir köşesi cız etmişti, benim ne işim var diye. Belki benim de hatam olmuş olabilir, böyle bir şeyi kabul etmek” ifadelerini kullanmıştı.

AKP’ye yakınlığıyla bilinen Şükriye Tutkun Erkan Oğur’un bu açıklamasına sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Oğur’un açıklamasını eleştiren Tutkun, şunları yazdı:

@ikalin1 bey, politik görüşüne bakmaksızın sanatçı kişiliğinden dolayı @erkanogurresmi ile çalışabilecek kadar müziksever, ama müziğin evrensel olduğunu savunan solcu dostlarımız, sırf politik görüşü sebebiyle kendi ülkesinin müzik insanına kıyabiliyor. Müzik hani evrenseldi?

‘İçim cız ederek yer aldım’ Devletle ilgili görevine saygınız olmayabilir, akademik kariyerine de, ama bir müzisyenin bir müzisyene bu şekilde yanıt vermesi çok kırıcı. Halk müziğine gönül vermiş bir müzisyen olarak bu davranıştan ötürü @ikalin1’dan ben özür diliyorum.

@ikalin1 bey, politik görüşüne bakmaksızın sanatçı kişiliğinden dolayı @erkanogurresmi ile çalışabilecek kadar müziksever, ama müziğin evrensel olduğunu savunan solcu dostlarımız, sırf politik görüşü sebebiyle kendi ülkesinin müzik insanına kıyabiliyor. Müzik hani evrenseldi?”

 

OĞUR, “İÇİMİN BİR KÖŞESİ CIZ ETMİŞTİ” DEMİŞTİ

Erkan Oğur, gelen eleştirilerle ilgili, “İçimin bir köşesi cız etmişti, benim ne işim var diye. Belki benim de hatam olmuş olabilir, böyle bir şeyi kabul etmek. Ben sadece müzik tarafına baktığım için çalmakta pek sorun görmedim. İnsanlar başka taraflara çektiler. Beni tanımadıkları için. Ben bugünkü iktidarı, hükümeti politikaları nedeniyle tasvip eden biri değilim. Benim Saray ve kendi menfaati için müzik yapan birisi olduğumu ifade edenler oldu. Tersine Saray’ın verdiği ödülü kabul etmemiştim. Cumhurbaşkanı Müzik Ödülü’nü kabul etmemiştim” ifadelerini kullanmıştı.

Erkan Oğur sessizliğini bozdu: Öylesine bir işti