Su, doğal gaz, elektrik yetmedi… ‘Nikah’a da zam!

17 Ağustos 2019 Cumartesi

Su, doğal gaz, elektrik yetmedi… ‘Nikah’a da zam!

AKP’li Başkanın, önceden 130 lira civarı olan hafta sonu nikah kıyma ücretini meclis kararıyla toplamda 500 küsur liraya çıkarması, vatandaşı adeta isyan ettirdi.

Yalova’nın AKP’li Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer, seçim döneminde kendisine destek olan eski Meslek Yüksekokulu Müdürü Salih Batal’ı danışmanı yaptı.
İlçede bu olayın yankıları ve danışmanın maaşına tepkiler sürerken AKP’li Başkan, danışmanın maaşının 7000 lira değil 2800 lira olduğu iddiasında bulundu.

Öte yandan, AKP’li Başkanın, CHP döneminde 130 lira civarı olan hafta sonu nikah kıyma ücretini de meclis kararıyla toplamda 500 küsur liraya çıkarması, vatandaşı adeta isyan ettirdi.

Yalova’nın yerel yayın organı Revizyon Gazetesi’nden Hakan Korkmaz’ın haberine göre, AKP’li Başkanın kendisine danışman tutup nikah ücretlerine de yüksek oranda zam yapması, “Başkan galiba danışmanın maaşını evlenen çiftlerden çıkarmaya çalışıyor” yorumlarına sebep oldu.

Ayrıca, nikah zammının meclisten, “güncelleme” diye geçirildiği görüldü:

Vatandaş böyle isyan etti:

NE OLMUŞTU?

Muharrem İnce’nin memleketi Yalova’nın Çınarcık ilçesi, 31 Mart’ta tartışılan bir seçimle 16 oy farkla AKP’ye geçmişti… CHP’li başkan Avni Kurt, oylar yeniden sayılsın demiş ve il seçim kurulu bu talebi kabul etmişti.

Hatta tartışmalara CHP’li Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’da katılmış ve“Madem haktan hukuktan bahsediyorlar sıkıysa Çınarcık’taki oyları saydırsınlar. Sıkıyorsa delikanlı olsunlar Çınarcık’taki oyları saydırsınlar”demişti, ancak AKP, il seçim kurulunun “oylar yeniden sayılsın” kararını YSK’ya götürmüş, YSK’da, “gerek yok oyların yeniden sayılmasına” deyince sonuçlar kesinleşmişti.

Benzer Haberler