Star Wars Battlefront 2 çöktü!

19 Ocak 2021 Salı

Epic Games’in Star Wars Battlefront 2 oyununu ücretsiz dağıtmasının ardından sunucular çöktü. İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Bilindiği üzere Epic Games belirli periyotlarla ücretsiz oyunlar dağıtıyor. Bu oyunlar bazen basit bir indie oyunu olurken, bazen de dünya çapında ses getiren bir yapım olabiliyor. Örneğin geçtiğimiz yıl yani 2020’de Epic Games Store GTA 5’i ücretsiz olarak dağıtarak tüm sunucuların kilitlenmesine zemin hazırlamıştı.

Benzer bir durum geçtiğimiz günlerde tekrardan gerçekleşti. EA imzası taşıyan SW Battlefront 2 Epic Games Store üzerinden ücretsiz olarak dağıtıldı. Özellikle online modlarıyla oyun severlerin dikkatini üzerine çeken yapım anında milyonlarca kişi tarafından indirildi.

Star Wars Battlefront 2

Hal böyle olunca oyun sunucularının kilitlenmesi de pek sürpriz olmadı. Epic Games Store, SW Battlefront 2’yi ücretsiz olarak dağıttıktan sonra yüzbinlerce kişi oyunun online modlarına  akın etti. Bu kadar kişinin oyunun online modlarına girmesini sunucular da kaldıramadı.

Star Wars Battlefront’un sunucuları anlık çökmeler yaşadı. Yapımcı ekip meydana gelen çökmelerin anlık olduğunun altını çizdi.

Muhtemelen bu sorun kısa sürede aşılacaktır. Elbette şunu da belirtmek gerekiyor. Bu tarz durumlarda online yapımlardaki hileci sayısı da önemli oranda artıyor. Dolayısıyla bu hileciler oyunun oynanmasını imkansız hale getirebiliyor.

Oyunların bedava dağıtılması gerçekten güzel bir şey. Fakat bedava olan oyunlarda hilecilerin türemesi çok kolay olabiliyor. Bu da hayli üzücü bir durum.

Xiaomi Türkiye ateş püskürdü!

Benzer Haberler