Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Teknoloji

Stanford virüs nedeniyle derslerini online verecek

Öğrencilerden “okula gelmeden” dersleri online olarak takip etmeleri isteniyor. Stanford koronavirüs nedeniyle eğitimde devrim yaratabilir mi?

9 Mart’tan itibaren üniversitede hiçbir dersin verilmeyeceğini duyuran Stanford sadece fiziksel olarak orada bulunması gereken idari ve teknik personelin üniversitede işinin başında olacağını hatırlattı. Akademik personel ve öğrenciler ise dersleri, belirlenen saatlerde, online olarak işleyecekler.

Üniversite yönetimi ise, okuldaki hocalara, derslerini online olarak verebilmesi için gereklik teknolojik alt yapıyı ve cihazları sağlayacak.

Stanford virüs nedeniyle derslerini online verecek

Üniversite yönetimi ayrıca sınavların da ev ortamında ve uzaktan yapılmasını cesaretlendirmek istiyor. Akademik personelle görüşen okul yönetimi, hocaları zorlamayacaklarını, isteyen hocaların üniversitedeki sınıflarda ders vermeye devam edebileceğini hatırlatıyor. Ancak yönetimin tercihinin “evden online” dersler olacağının da altı çiziliyor.

Bu gelişmeyle beraber, online eğitim formatının önemli bir test aşaması yaşayacağı düşünülüyor. Bundan sonra üniversite yönetimlerinin, dünyanın her yerinden eğitim almak isteyecek öğrencilere daha kapsamlı ve ağır online eğitimler sunmaya başlayacağı tahmin ediliyor.

Öte yandan, coronavirüs nedeniyle dünyada panik hızla büyüyor. ABD’de marketlerde tuvalet kağıdı bulunamıyor, çoğu insan marketlerdeki ürünleri stoklamaya başladı. Pek çok fuar iptal ediliyor ve insanlar uçağa binmemek için her türlü gezi planını iptal ediyor.

Tiktok üzerinden Coronavirus uyarısı geldi! Neler yapmalıyız?