Sözlerini tekrarlayamayan Nebati’den eleştirilere yanıt: Nörologlara gitsinler

Yayın tarihi: 5 Ekim 2022 Çarşamba 12:45 pm - Güncelleme: 5 Ekim 2022 Çarşamba 6:32 pm

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, ‘Türkiye Ekonomi’ modelini anlattığını ‘epistemolojik kopuş’ sözlerini tekrarlayamadı. Nebati, gelen eleştirilere ‘Nörologlara gitsinler’ dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, 29 Eylül’de katıldığı bir etkinlikte iktidarın ekonomi modelini ‘anlatmaya’ çalıştı. Nebati, “Neo klasik ekonomi düşüncesinden epistemolojik bir kopuşu temsil eden heterodoks yaklaşım günümüzde giderek ön plana çıkan davranışsal ekonomi ve nöro ekonomi ile daha fazla önem kazanmaktadır” dedi.

AKP Grup Toplantısı öncesi Nebati’ye bir gazeteci kurduğu cümleye gelen eleştirileri sordu. Nebati, sözlerini tekrar kurmaya çalıştığı sırada başarılı olamayınca, “Geç onları. Nöro iktisat ile dalga geçmişler diyenler Nöroloğa gitsinler o zaman ne yapayım’ dedi. Nebati, gelen eleştirileri de detaylı olarak cuma günü cevaplayacağını söyledi.

NEBATİ’DEN MİR ÖDEME SİSTEMİ İÇİN YANIT

Nebati, Rus ödeme sistemi Mir’den çıkılması hakkında gündeme gelen alternatifler olup olmadığını sorusunu tek kelime ile yanıtladı. Nebati, “Var” dedi.

Nebati: Neo klasik ekonomi düşüncesinden epistemolojik kopuş heterodoks yaklaşımı ön plana çıkardı