Soylu’dan muhtarlara: Dozer metruk binaları yıksın, kim yıktı nereden bilelim?

26 Ekim 2021 Salı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ‘Kadın Muhtarlar Derneği 3’üncü Genel Kongresi’nde konuştu. Muhtarlara seslenen Soylu, metruk binaların yıkılması emrini verdi. Mahkeme kararını tanımayacaklarını söyleyen Soylu, “Gece yarısı dozer gelsin yıksın. Kim yıktı biz nereden bilelim?” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gölbaşı Vilayetler Evi’nde gerçekleştirilen ‘Kadın Muhtarlar Derneği 3’üncü Genel Kongresi’ne katıldı. Soylu, Türkiye’de 4 yıldır tutuklu bulunan iş insanı Osman Kavala’nın serbest bırakılması için açıklama yapan 10 büyükelçiye ve muhalefete tepki gösterdi. “Biz güçlü bir ülkeyiz. Biz kendimizi başkalarına yönettirmeyiz. Döviz kurlarına da yönettirmeyiz, 10 büyükelçiye de yönettirmeyiz” dedi.

Süleyman Soylu, muhtarlara metruk binaların yıkılması yönünde talimatlar verdi.

Süleyman Soylu şöyle konuştu:

“Yıl 2017 Türkiye’de uyuşturucuya bağlı doğrudan ölümlerin sayısı 941 kişi. Şimdi bu sayı 314’e düştü. Bu ortak mücadelemizin sonucudur. 110 bin metruk bina vardı biz bunun 75 bininden fazlasını yıktık. 15 binini de restore ettik. Geriye 15 bin bina kaldı. Muhtarlarımız ‘mahkeme kararı var yıkamayız’ diyorlar. Arkadaş sen gece yık mahkeme kararı bizim arkamızdan gelsin. O bina orada durdukça o binada uyuşturucu kullanılıyor. O binada asayişsizlik yapılıyor. Gece yarısı dozer gelsin, yıksın. Kim yıktı biz nereden bilelim ya? Biz de sabahleyin bu metruk binanın oradaki molozunu kaymakamlık valilik olarak toplayalım. Biz bunu yaptık yapmaya devam ediyoruz. Metruk binalardan mahkemelerimizi kurtarmak zorundayız.”

Soylu’dan Kılıçdaroğlu’na: Sokağa çıkmaya yüzünüz kalmayacak

Benzer Haberler