Kayyumun 600 bin liralık hediye aldığı bakanların, mağaza ziyaretleri ortaya çıktı - Tele1
Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Haber

Kayyumun 600 bin liralık hediye aldığı bakanların, mağaza ziyaretleri ortaya çıktı

Mardin Belediyesi’ne kayyum atanan Vali Mustafa Yaman’ın AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan ve İçişleri bakanı Süleyman Soylu’ya kuyumcudan 600 bin liralık hediye aldığı belgelendi. Bakanların, belgelerde açıklanan Fırat Silver isimli kuyumcuya gittikleri ortaya çıktı.

 

Mardin’in görevden alınan büyükşehir belediye eş başkanı Ahmet Türk, kayyum döneminde, belediye bütçesinden Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve AKP’li bakanlara yüzbinlerce liralık hediyeler alındığını açıklamıştı. Mardin’de Fırat Silver isimli kuyumcudan alınan hediyelerin belgeleri ortaya çıktı. Fırat Silver’in İnstagram hesabında yapılan paylaşımlarda ise iddiaların merkezindeki bakanların kuyumcuya yaptıkları ziyaretlerin fotoğrafları paylaşılmış.

Muharrem İnce’den Ahmet Türk’e ziyaret: Dokunulmazlıklar konusunda hata yaptık

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile AKP’li bakanlara verilen hediyelerin satın alındığı ‘Fırat Silver’ adlı mağazanın İnstagram sayfasında yer alan fotoğraflarda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un mağazaya uğradığı görülüyor.

600 bin liralık belgeler yayınlandı… Mardin’de kayyum AKP’li bakanları hediyeye boğmuş: Erdoğan ve Soylu da ‘nasibini’ aldı

Görevinden alınan Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk, geçen hafta yaptığı açıklamasında kayyumun İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya her biri 40 bin ve 42 bin liradan iki hediye verdiğini açıklamıştı. Türk ayrıca, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da 136 bin liralık hediye verildiğini bildirmişti.

Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’ye 16 bin 55, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Abdurrahim Boynukalın’a 16 bin 252, Eski Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’a 21 bin. Eski Meclis Başkanı İsmet Yılmaz’a 23 bin. Eski Tarım ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu’na 74 bin. Eski Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’a biri 43 ve 40 bin liralık iki ayrı hediye aldığı ve tüm hediyelerin toplamının 600 bin lirayı bulduğu belgelendi.

ÖZGÜR MUMCU: ÖDEMEYİ KENDİNİZ Mİ YAPTINIZ?

Gazeteci – Yazar Özgür Mumcu, Twitter’dan, ‘Sayın Süleyman Soylu, o gün ödemeyi kendiniz mi yaptınız yoksa Mardin kayyımından hediye mi aldınız?’ diye sordu:

 

AYNI KUYUMCUDA GAZETECİLER

Özgür Mumcu, Aynı kuyumcunun fotoğraflarını yayınladığı Habertürk spikeri Didem arslan ve yazarı Muharrem Sarıkaya’ya da, “Bazı gazeteciler ne şanslı. Bir kuyumcu ülkede gündem oluyor ve siz haber kaynağıyla iyi ilişkiler içindesiniz. Herhalde Mardin kayyım-hediye dosyasını en iyi Habertürk işleyecektir.” göndermesinde bulundu.

Advertisement