Soylu ile Şentop görüştü: Peker’den 10 bin dolar maaş alan siyasetçi kim?

16 Haziran 2021 Çarşamba

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüştü. Soylu’nun Şentop’a ‘mafyadan 10 bin dolar alan siyasetçi’yi söylediği iddia edildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bugün öğle saatlerinde TBMM’ye geldi. Doğrudan TBMM Bakanı Mustafa Şentop’un makamına geçen Soylu, bir buçuk saat süren görüşmenin ardından, gazetecilerin sorularına yanıt vermeden Meclis’ten ayrıldı.

NTV Parlamento Muhabiri Özgür Akbaş görüşmenin ardından sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı: “Meclis Başkanı Mustafa Şentop ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu görüşmesine ilişkin bir düzeltme yapalım, görüşme yarım saat değil bir buçuk saat sürdü ve aldığım bilgilere göre İçişleri Bakanı, mafyadan ayda 10 bin dolar alan siyasetçinin kim olduğunu Şentop’a söyledi…”

“PEKER’DEN 10 BİN DOLAR ALAN SİYASETÇİ KİM?” TARTIŞMASI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı bir televizyon programında “Sedat Peker’den 10 bin dolar maaş alan siyasetçi var” açıklamasında bulunmuştu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “TBMM Başkanı Mustafa Şentop, bu kara gölgeyi kaldırmak zorundadır. Şentop bu 10 bin dolar konusuna sessiz kalamaz. Sessiz kalıyorsa ‘Acaba o da mı alıyor’ diye sorulur” demişti.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop da “Kılıçdaroğlu beni hedef alan iftirada bulundu. Bunu açıklayacak kişi ben değilim muhatabıdır” yanıtı vermişti. Şentop, ayrıca İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya 10 bin dolar alan siyasetçiyi açıklaması için mektup yazmıştı. Mektupta, “Hukuki sürecin başlatılabilmesi için tüm bilgi ve belgelerin hem adli makamlara hem de Meclis Başkanlığı’na gönderilmesi” istenmişti.

BELGELERİ VERDİ Mİ?

Görüşmede Soylu’nun Şentop’un mektubuna yanıtı ‘elden’ verip vermediği, 10 bin dolar alan siyasetçinin ismini Meclis Başkanı Şentop ile paylaşıp paylaşmadığı konusunda açıklama yapılmadı.

TIKLAYIN – Şentop ’10 bin dolar alan siyasetçi’ için harekete geçti

TIKLAYIN – CHP’den Şentop’a yanıt: Pakistan Meclis Başkanı’na sor…

TIKLAYIN – “10 bin dolar alan siyasetçiye” ilişkin TBMM Başkanı Şentop’tan flaş açıklama

TIKLAYIN – Kılıçdaroğlu’ndan Şentop’a tepki: 10 bin dolar benzeri bir olay her ay ona da mı veriliyor?

 

 

Benzer Haberler