Soylu ile CHP’li Özel arasında ‘Tipitip’ ve ‘Azman’ atışması

15 Nisan 2022 Cuma

Soylu ile CHP’li Özel arasında ‘Tipitip’ ve ‘Azman’ atışması

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu‘nun kendisine ‘Tipitip’ öne sürdü. Özel Soylu’ya verdiği yanıtında, “Gargamel’in peşinde koşan bir Azman var. Gargamel’in çırağı, suç ortağı, Gargamel ne derse onu yapan. Sen olsan olsan Azman olursun. Gargamel’in Azman’ı. Gargamel veriyor istikameti yapıyorsun, yaptırıyorsun” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Özgür Özel, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki (TBMM) basın toplantısında, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kendisine ‘Tipitip’ dediğini ve İçişleri Bakanlığı internet sitesinde ilgili bölümde, parantez içinde ‘Özgür Özel’ yazdırdığını söyledi. 1970’li yıllardan itibaren üretilen ve çocukların sevmesiyle bilinen sakız markasının karakteri olan Tipitip’in, Şirinler isimli çizgi filmdeki Gargamel karakterinden daha iyi olduğunu ifade eden Özel, şunları söyledi:

“Siyasi polemikleri bakanlığın sitesine alet etme kardeşim, mecran mı yok? Twitter’e koy, kendi internet sitene koy, partinin sitesine koy. Niye bakanlığı alet ediyorsun. Özgür Özel ile yaptığı polemiği alet ediyor, oraya koyuyor. Ne demiş? Sayın Devlet Bahçeli, bana ‘tipitip’ demişti, bu tutmuş iki üç yıl sonra bunu hatırlamış, Özgür Özel’e ‘tipitip’ demiş. Sen bilmiyor musun? O bana ‘tipitip’ dedi, ben kapıdan çıktım, 20 tane kamera, ‘ne diyeceksiniz’ dedi. Dedim ‘sevimli kahramandır, gözlüğümle de burnumla da barışığım, çocukların sevdiği ‘tipitip’, siyasetin ‘tipitipi olmak beyefendi gibi Gargamel olmaktan iyidir’ demiştim.

Sonra bir daha Devlet Bey, hiç onu kullanmadı. O metni yazana attığı fırça da siyaset tarihine geçti. ‘Bu lafın dönüşünü hesap etmiyor musunuz’ diye. Bu tipitip lafını sen dersen, Devlet Bey’e Gargamel cevabını hatırlatırsın. Burada bunun rolü ne, dersen. Gargamel’in peşinde koşan bir Azman var. Gargamel’in çırağı, suç ortağı, Gargamel ne derse onu yapan. Sen olsan olsan Azman olursun. Gargamel’in Azman’ı. Gargamel veriyor istikameti yapıyorsun, yaptırıyorsun. Bu işlere girme çırak çıkarsın, kardeşim. Elindeki İçişleri Bakanlığı’nın sitesine, konuşurken ‘tipitip’ demiş, kimse anlamamış, parantez içine ‘Özgür Özel’ yazdırıyor. Deseydin orada. Orada daha iyi anlardı millet. Azman…”

Özgür Özel’den Soylu’ya: Seni devir teslimde tir tir titrerken göreceğim!

Benzer Haberler