Sosyal medyada tepki toplamıştı! Sapık Alihan tutuklandı

5 Nisan 2021 Pazartesi

Sosyal medyada tepki toplamıştı! Sapık Alihan tutuklandı

Sosyal medyada vahşice katledilen Özgecan Aslan’a, Türk bayrağına ve Mustafa Kemal Atatürk’e hakaretlerde bulunan Alihan Ş., ‘yaptıklarının bilincinde’ raporunun ardında tutuklandı.

Sosyal medyada yayınlanan görüntülerde Türk bayrağına, Mustafa Kemal Atatürk’e ve vahşice katledilen Özgecan Aslan’a yönelik hakaret içerikli söylemlerde bulunan Alihan Ş., İstanbul Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü görevlileri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından şüpheli Alihan Ş., “5816 Sayılı Kanuna Muhalefet”, “Devletin Egemenlik Alametlerini Aşağılama”, “Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik veya Aşağılama” ve “Çocuğun Cinsel İstismarı” suçlarından Çağlayan’da bulunan İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edildi.

“FENOMEN OLMAK İÇİN YAPTIM”

Soruşturma savcısı, şüpheli Alihan Ş.’yi akli dengesinin yerinde olup olmadığına dair rapor alınması için Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk etti. Hastanede, yaptıklarının bilincinde olduğuna dair rapor alan şüpheli, yeniden adliyeye getirildi. Nöbetçi sulh ceza hakimliğine çıkarılan şüpheli Alihan Ş., tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Şüphelinin hakimlikteki ifadesinde, fenomen olmak için yaptığını söylediği öğrenildi.

Benzer Haberler