Sosyal medyada gündem oldu! Joe Biden boşlukla tokalaştı

15 Nisan 2022 Cuma

ABD Başkanı Joe Biden, ABD’nin Kuzey Karolina Eyaleti’nde yaptığı konuşmadan sonra yaptığı hareketle sosyal medyada gündem oldu. Biden, konuşmasını bitirdikten sonra havayla tokalaşmayı denedi ve kürsüyü terk etti.

ABD Başkanı Joe Biden, Kuzey Karolina Eyaleti’nde yaptığı konuşmada, tedarik zincirinde yaşanan sorunlara değindi.

Obama’dan Biden’a: Sayın Başkan Yardımcısı

79 yaşındaki Amerikan Başkanı, konuşmasının ardından yan tarafa döndü ve havayla tokalaşmayı denedi. Havayla tokalaşan Joe Biden, kısa bir süre sonra kürsüyü terk etti. O anlar, sosyal medyada viral oldu.

SOSYAL MEDYANIN BİR NUMARASI HALİNE GELDİ

ABD halkı başkanlarının kırdığı potlara ve yanlış söylemlerine alışkın. Ancak son tuhaf görüntüler sosyal medyanın en çok konuşulan konusu haline geldi. Bir çok kişi başkanın boşluk ile el sıkışmasının bilişsel sorunları ile ilgili olduğunu söyleyip Biden’ın akıl sağlığını sorguladı.

Bazı kullanıcılar Biden’ın sağlık durumunun görevine devam etmek için iyi olmadığını savunurken, kimi kullanıcılar ağır eleştirilerin ‘Yaşlı istismarı’ olduğunu söyledi.

MUHALEFETİN DİLİNE DÜŞTÜ

Biden’ın konuşmasını bitirmesinden dakikalar sonra 51 yaşındaki Texas Senatörü Ted Cruz sosyal medyaya düşen görüntüleri Twitter hesabından bir göz emojisi eşliğinde paylaştı.

Kaliforniya Cumhuriyetçi Parti eski başkan yardımcısı Harmeet K. Dhillon, “İşi başkanı iyi göstermek olan Beyaz Saray ve Biden ailesinin bakıcıları nerede? Bu durum gerçekten tuhaf” dedi.

Tennessee’nin yaklaşmakta olan Cumhuriyetçi ön seçimlerinde Kongre için yarışan politikacı Robby Starbuck ise “Ah adamım. Müzik durumu 10 kat daha kötü hale getiriyor. Bu adam Başkan olmaya uygun değil” dedi.

ÜST ÜSTE POTLAR

Yeniden başkan olma istediğini daha önce dile getiren Biden ara seçimlere altı ay kala programını yoğunlaştırdı. Ancak gittiği yerlerde kırdığı potlar başkanın akıl sağlığı ve yaş durumunun sorgulanmasından başka bir şeye yaramadı.

Biden’ın ABD Başkanı olmasından sonra Başkan Yardımcısı Kamala Harris’ten defalarca ‘Başkan Harris’ olarak söz etmesi günlerce konuşulmuştu.

Bu yıl başında 2020’ye girdiğimizi zanneden Biden geçtiğimiz günlerde katıldığı bir törende eşi Jill Biden’ın, eski ABD Başkanı Barack Obama döneminde başkan yardımcısı olduğunu iddia etmiş daha sonra Beyaz Saray bu açıklamayı düzeltmek zorunda kalmıştı.

TRUMP ‘BUNAK’ DEMİŞTİ

Dünyanın en yaşlı başkanlarından biri olan 79 yaşındaki Biden’ın akıl sağlığı daha önce ABD gündeminde defalarca kez tartışma konusu oldu.

75 yaşındaki eski Başkan Donald Trump Biden’a seçim kampanyasında ‘bunak’ demiş ve bilişsel teste girmesi haline sınıfta kalacağını öne sürmüştü.

 

Benzer Haberler