Soruya kızan Sumudica, basın toplantısını terk etti

7 Aralık 2021 Salı

Konyaspor’la berabere kalarak 1 puan alan Yeni Malatyaspor’da teknik direktör Sumudica, bir gazetecinin sorusuna sinirlenerek basın toplantısını terk etti.

Yeni Malatyaspor, Süper Lig’de Konyaspor’la deplasmanda 0-0 berabere kalarak 1 puan kazandı. Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Marius Sumudica, maç sonrası basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Evinde çok iyi oynayan bir takıma karşı oynadıklarını dile getiren Marius Sumudica, “Bu sezon henüz evde kaybetmediler. Taktik olarak onları kapattık. Hiç büyük şans vermedik. Kendi oyuncularımı da tebrik ediyorum. Bu hafta içi yaptığımız hazırlıkları birebir uyguladılar. Konyaspor’u çok iyi analiz ettik. Son iki maçta da gol yemedik. Bir alt lige düşmeme mücadelesi veren ve baskı altında bir takım için alınan puanlar ve gol yememek çok önemli. Ocak ayından itibaren Malatyaspor’un başka bir yüzünü göreceksiniz. Minimum 6-7 transfer yapacağız. Tabii sahip olduğum oyunculardan da çok mutluyum. Bugün altın değerinde bir puan aldık” dedi.

TOPLANTIYI TERK ETTİ: ‘FUTBOLU DAHA FAZLA ÖĞRENMELİSİNİZ’

Sumudica, bir gazetecinin takımın savunma ağırlıklı oyun tercihine ilişkin sorusuna kızdı ve şunları söyledi: “Benim görüşüm böyle değil. Benim takımım çok iyi oynadı ve bir puan aldı. Bazen bir puanla küme düşmezsiniz, bazen de şampiyon olursunuz. Seni Malatya’ya davet ediyorum. Takımla beraber antrenman yapmanızı istiyorum. 10 oyuncum 20 yaşın altında. Ben de size soru sormak istiyorum. Neden Sumudica her maç maksimum 1-2 oyuncu değişikliği yapıyor? Futbolu daha fazla öğrenmelisiniz.”

Sumudica sözlerinin ardından basın toplantısını terk etti.

Konyaspor, Yeni Malatyaspor’a takıldı

Benzer Haberler