Sony oyunların fiyatlarını yükseltti

25 Haziran 2021 Cuma

Sony oyunların fiyatlarını yükseltti

 Beklenen gün geldi. PlayStation Store’da yeni oyunların fiyatları 179 TL’den 400 TL’nin üzerine çekildi. Hatta  400 TL bandındaki oyunlarının da  fiyatları aratacak bir düzenlemeye girecekler.

Son 1 yıl içerisinde oyun fiyatları önemli ölçüde arttı. Yine de yılın başlarına kadar PlayStore üzerindeki fiyatlar hayli uygundu. En azından bugüne kadar. PlayStation Store Türkiye platformunda artış sonrasında fiyatlar adeta tavan yaptı. Normal şartlarda 400 TL seviyelerinde olan fiyatlar şimdi 700 TL’ye dayandı.

sony

Bitmedi. Deluxe, Definitive gibi özel paketlerin fiyatı ise 1000 TL’ye yükseldi. Görünen o ki önümüzdeki süreçte PlayStation sahiplerini zor günler bekliyor. Muhtemelen bu yılın son çeyreğinde çıkacak olan pek çok AAA kalitesindeki yapım 700TL ile 1000 TL bandında fiyatlardan satılması muhtemel.

Hatta Game Pass seçeneklerinin dahil olduğu paketlerinde  çok daha pahalı fiyatlardan satılmasına şaşırmamak lazım.

Siz de kabul edersiniz ki  bir oyun için 1000 TL ödemek çok da makul değil. Gerçekten oyun fiyatları çok absürt seviyelere çıkmaya başladı. Bu kapsamda bakıldığında Xbox‘ın GamePass sisteminin çok makul göründüğünü söyleyebiliriz.

The Suicide Squad için yeni fragman yayınlandı

Benzer Haberler