‘Kokain değil pudra şekeriydi’ demişti… Kürşat Ayvatoğlu yeniden gözaltına alındı

28 Mart 2021 Pazar

‘Kokain değil pudra şekeriydi’ demişti… Kürşat Ayvatoğlu yeniden gözaltına alındı

Lüks araçta uyuşturucu kullandığı görüntülerle gündem olan eski AKP Genel Merkez personeli Kürşat Ayvatoğlu yeniden gözaltına alındı.

Ankara Adliyesi’ne Cumartesi günü çıkarılan ve adli kontrol kararıyla serbest bırakılan Ayvatoğlu, ifadesinde kokain kullandığını reddetmiş, “Kokain değil pudra şekeriydi. Şaka yapıyorduk” demişti. Ayvatoğlu’nun arkadaşları, kullandıklarının kokain olduğunu ve kendilerine Ayvatoğlu tarafından temin edildiğini açıklamasıyla Ayvatoğlu yeniden gözaltına alındı.

Kürşat Ayvatoğlu serbest bırakıldı: Kokain değil pudra şekeri çektik

Uyuşturucu madde kullanırken çekilen görüntüleri sosyal medyada yayımlanan Hamza Kürşat Ayvatoğlu, adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasının ardından savcılık talimatıyla tekrar gözaltına alındı.

Görüntülerin sosyal medyada yayımlanması üzerine harekete gecen ekipler, 26 Mart’ta olayla ilgili soruşturma başlattı.

Kısa sürede Ayvatoğlu’nu gözaltına alan ekipler, görüntülerdeki diğer şahısların tespit edilip yakalanması için de harekete geçti.

ARKADAŞLARI DA YAKALANDI

Soruşturmayı sürdüren emniyet birimleri, Kastamonu ve İzmir’de diğer kişileri de yakaladı.

AKP’li Ayvatoğlu ‘Pudra şekeriydi’ dedi, sosyal medyada ayağa kalktı

AKP’li Ayvatoğlu’nun ‘hızlı’ yükselişinin hikayesi

‘AYVATOĞLU TEMİN ETTİ’

Görüntüdeki maddenin uyuşturucu ve uyarıcı olduğunun belirlenmesi ve şüphelinin bu maddeyi arkadaşlarına da temin ettiği iddiası üzerine Ayvatoğlu, savcılık talimatıyla yeniden gözaltına alındı.

Hamza Kürşat Ayvatoğlu’nun ifadesinde, kullandığı maddenin “pudra şekeri” olduğunu söylemesine rağmen araçta yanında bulunan ve gözaltına alınan iki kişinin “kullanılan maddenin uyuşturucu olduğunu, Ayvatoğlu’nun kendilerine de uyuşturucu temin ettiğini” öne sürdükleri öğrenildi.

BAŞSAVCILIK’TAN AÇIKLAMA

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada, “Ankara Cumhuriyet Başsavcılığımızca şüpheli Hamza Kürşat Ayvatoğlu hakkında yürütülen soruşturma kapsamında sosyal medyada paylaşılan videoda yanında bulunduğu tespit edilen diğer şüpheliler M.D., M.Y.M., D.O. ve U.K. hakkında başsavcılığımızca gözaltı talimatı verilmiş, şüphelilerden elde edilen bilgi ve yeni deliller çerçevesinde ise Hamza Kürşat Ayvatoğlu bugün sabah saatlerinde yeniden gözaltına alınarak hakkında TCK 188 ve devamı maddeleri kapsamında soruşturma genişletilmiştir. Başsavcılığımızca tüm şüpheliler hakkında gerekli dijital incelemelerin tamamlanması ve diğer şüphelilerin yakalanması için ayrıca kolluğa ek gözaltı talimatı verilmiştir. Soruşturma titizlikle devam etmektedir” denildi.

 

Benzer Haberler