İstinye Park’ta yangın: AVM tahliye edildi

Yayın tarihi: 20 Nisan 2024 Cumartesi 9:09 pm - Güncelleme: 20 Nisan 2024 Cumartesi 11:57 pm

İstinye Park AVM’nin otoparkındaki otomobil aniden yanmaya başladı. AVM’deki çalışanlar ve yurttaşlar tahliye edilirken, yangın söndürüldü.

İstanbul Sarıyer’de bulunan İstinye Park Alışveriş Merkezi’nin -4’üncü kat otopark alanında park halindeki 48 AHH 244 plakalı cipte, henüz bilinmeyen bir nedenle çıktı.

İhbar üzerine olay yerine polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yangına ilk müdahale alışveriş merkezinin güvenlik görevlileri tarafından yangın tüpleriyle yapılırken AVM’deki vatandaşlar ve çalışanlar tahliye edildi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri söndürülen cipte soğutma çalışmaları yaptıktan sonra yangının çıkış nedenine ilişkin incelemelerde bulundu. Polisin olayla ilgili incelemeleri sürüyor.

Çıkan yangınla ilgili İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada “20.04.2024 günü saat 20.50 sıralarında Sarıyer İlçesi Pınar Mahallesi’nde bulunan İstinyepark Alışveriş Merkezi’nin otopark bölümünde yangın çıkmıştır. Yangın, AVM görevlileri tarafından söndürülmüş olup, olayda ölen ya da yaralanan olmamıştır. Olay yeri itfaiye ekipleri tarafından kontrol edilmiş olup, yangının çıkış sebebi, itfaiyenin incelemesi sonrasında belirlenecektir” denildi.

‘DUMANLAR BU GÖRÜNTÜLERE NEDEN OLDU, YANGIN SADECE BEŞ DAKİKA SÜRDÜ’

AVM’nin sahibi Zafer Yıldırım Halk TV’ye yaptığı açıklamada “Alt kattaki 3. katta bir otomobil alev alıyor ve AVM’nin yangın alarmları çalışıyor. Haliyle yanan araçtan çıkan dumanlar böyle görüntülere neden oldu. Çatıda değil, otoparkta bir araç yandı. AVM’nin sensörleri ile boşaltma talimatı veriliyor ve bu şekilde boşaltılıyor. Yangın sadece 5 dakika sürdü ve AVM’ye yayıldığı için bu tip bir durum oluştu. Çok şükür kimseye bir şey olmadı” ifadelerini kullandı.

Yaşananlar cep telefonu kamerasına yansıdı.

AVM’nin otopark çıkışında yoğunluk yaşandı

Kaynak: DHA, İHA