Son anketten Cumhur İttifakı’na soğuk duş : O isimler Erdoğan’ı geçti!

30 Ocak 2021 Cumartesi

Avrasya Araştırma tarafından yapılan son ankette, Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’nun Erdoğan’ı geçtiği, Akşener ve Kılıçdaroğlu’nun ise çok yaklaştığı görüldü.

Avrasya Araştırma tarafından yapılan Cumhurbaşkanlığı anketinde, Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’nun Erdoğan’ı geçtiği, Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener’in ise neredeyse Erdoğan’la aynı oyu aldığı görüldü.

Uluslararası anket platformu Europe Elects’in sosyal medya hesabından grafik halinde paylaşılan anket sonucuna göre; Erdoğan’ın karşısına Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş çıktığında Erdoğan’ın oyu yüzde 46,4 iken Mansur Yavaş’ın oyu yüzde 53,6 olarak saptandı.

Erdoğan’ın karşısına İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu çıktığında ise; Erdoğan’ın oyu yüzde 46,9 iken İmamoğlu’nun oyu yüzde 53,1 olarak belirlendi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Erdoğan karşısındaki oy oranı yüzde 49,0 iken Erdoğan yüzde 51,0 oldu. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Erdoğan karşısındaki oyu ise yüzde 49,5 olarak belirlendi.

Europe Elects’in yayımladığı detaylı anket şöyle:

Benzer Haberler