Son anket: Millet İttifakı Cumhur İttifakı’na fark attı, MHP baraj altında

20 Kasım 2021 Cumartesi

Son anket: Millet İttifakı Cumhur İttifakı’na fark attı, MHP baraj altında

İstanbul Ekonomi Araştırma, kasım ayı anket sonuçlarına göre iki ittifak arasındaki fark 6.8 puan olurken, Cumhur İttifakı ortağı MHP baraj altında.

İstanbul Ekonomi Araştırma, vatandaşlara “Bu pazar genel seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?” diye sorduğu kasım ayı anket sonuçlarını duyurdu.

Ankette AKP’nin kararsızlar dağıtılmadan aldığı oy oranı 22,1 olurken, Cumhur İttifakı ortağı MHP’nin yüzde 6’da kaldı. Kararsız seçmenlerin oyu dağıtıldıktan sonra ise AKP yüzde 29,9 MHP ise yüzde 7,5’e yükseldi.

Millet İttifakı’nın iki üyesi CHP ve İYİ Parti’nin aldıkları oy oranları ise dikkat çekti. Kararsızlar dağıtılmadan önce CHP yüzde 19,6 olurken, İYİ Parti yüzde 13,7 olarak gözüktü. Kararsızlar dağıtıldıktan sonra ise CHP 26,6’ya İYİ Parti ise 16,7’ye yükseldi. Ankette HDP’nin oy oranı ise yüzde 12.6.

Ankette Millet İttifakı’nın oy oranı yüzde 43.3, Cumhur İttifakı’nın ise yüzde 36.5 olduğu görüldü. Buna göre Millet İttifakı, Cumhur İttifakı’na 6.8 puan fark atıyor. İşte ankete göre sonuçlar:

Başa baş gidiyordu! Son ankette CHP AKP’yi geçti

Murat Muratoğlu, Berat Albayrak’a neden saygı duyduğunu anlattı

Merakla beklenen Resmi Gazete yayımlandı

Benzer Haberler