Sokağa çıkma yasağına uymayan 65 yaş üstü vatandaşlara verilecek ceza belli oldu!

22 Mart 2020 Pazar

Sokağa çıkma yasağına uymayan 65 yaş üstü vatandaşlara verilecek ceza belli oldu!

Erzincan Valisi Ali Arslantaş Twitter hesabından yaptığı paylaşımda koronavirüs tedbirleri nedeniyle 65 yaş üstüne getirilen sokağa çıkma yasağını ihlal eden vatandaşlara verilecek cezayı duyurdu.

İçişleri Bakanlığı, corona virüs salgını nedeniyle Türkiye genelinde 65 yaş ve üstü olanlar ile kronik rahatsızlığı bulunanların ikametlerinden dışarı çıkmalarının, park, bahçe gibi açık alanlarda dolaşmalarının sınırlandırıldığını duyurdu.

65 yaş üstü için getirilen sokağa çıkma yasağının detayları belli oldu!

Erzincan Valisi Ali Arslantaş sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada yasağı ihlal durumunda 3 bin 150 TL ceza ve Türk Ceza Kanunu’nun 195’inci maddesine göre TCK 195’e göre suç duyurusunda bulunulacağını açıkladı.


TCK’nın 195’inci maddesinde “Bulaşıcı hastalıklardan birine yakalanmış veya bu hastalıklardan ölmüş kimsenin bulunduğu yerin karantina altına alınmasına dair yetkili makamlarca alınan tedbirlere uymayan kişi, 2 aydan 1 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır” ibaresi bulunuyor. Sokağa çıkma yasağını ihlal edenler bu yasaya göre de ceza alabilecek.

65 yaş üstüne yasak geldi. Şeffaflığa şüphe düştü. 10. günde ürküten tablo. Erdoğan alkışlayınca hesabını kapattı. Emekli ikramiye tarihi belli oldu. Motorin ve LPG’ye zam. Paralar Afrika’ya. Kılıçdaroğlu’nun acı günü… 21 Mart Günün Özeti

Vali Arslantaş sosyal medya hesabından şu ifadelere yer verdi: 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan hemşehrilerimiz için sokağa çıkma yasağı getirildi.

İhtiyaç durumunda ALO 112-155-156 numaraları arandığında arkadaşlarımız kendilerine yardımcı olacaktır. Yasağı ihlal durumunda 3 bin 150 TL ceza TCK 195’e göre suç duyurusunda bulunulacaktır.

Benzer Haberler