Sokağa çıkma yasağı sonrası PTT’ye koştular! İşte o görüntüler…

27 Nisan 2020 Pazartesi

Koronavirüs nedeniyle ilan edilen 4 günlük sokağa çıkma yasağının ardından İstanbul Esenyurt’ta PTT önünde metrelerce insan kuyruğu oluştu. Polis kalabalığı sık sık uyarılarda bulunurken vatandaşlara sosyal mesafe kuralını hatırlattı.

Koronavirüs salgını sebebiyle 30 büyükşehir ve Zonguldak’ta ilan edilen 4 günlük sokağa çıkma yasağı dün gece yarısı sona erdi. İstanbul’da sokağa çıkma kısıtlamasının son bulmasıyla Esenyurt’taki PTT önünde metrelerce insan kuyruğu oluştu. Meydana gelen kalabalığa polis ekipleri de sık sık sosyal mesafe uyarısında bulundu.

SOSYAL MESAFE UYARISI YAPILDI

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Perşembe, Cuma, Cumartesi ve Pazar günü uygulanan sokağa çıkma yasağının ardından Esenyurt’ta hareketlilik gözlendi. İlçede mesainin de başlamasıyla sabah saatlerinden itibaren işlem yaptırmak için çok sayıda kişi PTT’ye gitti. Metrelerce uzayan kuyruk nedeniyle Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri kalabalığa sık sık sosyal mesafe uyarısında bulundu. Çok sayıda polis, kuyruk boyunca görev yaparak kalabalığın sosyal mesafe kuralına uygun şekilde sıraya geçmelerini sağladı.

 

Benzer Haberler