Sokağa çıkma tartışmasında dayısını öldürdü: 20 suç kaydı ortaya çıktı

Yayın tarihi: 29 Mayıs 2024 Çarşamba 11:30 pm - Güncelleme: 29 Mayıs 2024 Çarşamba 11:30 pm

Erzurum‘da 16 yaşındaki genç, gece sokağa çıktığı için kendisini darbeden dayısını bıçaklayarak öldürdü. Genç kızın 20 suç kaydı olduğu ortaya çıktı.

Erzurum’da sabaha karşı saat 02.00 sıralarında Yakutiye ilçesinde meydana gelen olayda, bir hafta önce annesi ile yaşadığı Erzincan’dan Erzurum’a anneannesinin yanına gelen İ.A., dün akşam saat 21.00 sıralarında arkadaşları ile gezmek için dışarı çıktı ve saat 23 .00 sıralarında eve döndü.

BIÇAKLA DAYISINA SALDIRDI

Sabaha karşı 02.00 sıralarında eve içkili gelen dayısı Murat T. ile İ.A. arasında akşamları sokağa çıkma yüzünden tartışma çıktı. İddiaya göre, kendisine kötü söylemlerde bulunup darbetmesi üzerine İ.A., bıçakla dayısına saldırdı. Murat T., boğazından ve göğsünden aldığı bıçak darbeleriyle kanlar içerisinde yere yığıldı. Haber verilmesi üzerine adrese polis ve sağlık ekibi sevk edildi.

YARALANAN DAYISININ ASANSÖRE TAŞINMASINA YARDIM ETTİ

İ.A. bu sırada yaraladığı dayısını, diğer dayısı ile birlikte taşıyıp asansöre bindirdi. Yaralı, ardından ambulansa konuldu. İ.A.’nın yaraladığı dayısının taşınmasına yardım ettiği anlar güvenlik kamerası tarafından da kaydedildi.

Ağır yaralanan Murat T., kaldırıldığı Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesinde yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Erzurum’daki Anastasia Emelianova cinayetinde ‘delil yetersizliğinden’ beraat kararı

20 SUÇ KAYDI OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Suç aleti ile birlikte gözaltına alınan İ.A.’nın ‘Kasten yaralama, trafik güvenliğini tehlikeye düşürme, tehdit ve hakaret’ suçlarından 20 adet suç kaydı bulunduğu ve Erzincan Emniyet Müdürlüğü Çocuk şube tarafından arandığı öğrenildi.

Emniyetteki ifadesinin ardından mahkemeye çıkarılan İ.A., kasten öldürme suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kaynak: DHA